#EKGYO Emlak Konut Tavan kapattı! Hissede neler oluyor?

Günün en fazla işlem yapılan hissesi Emlak Konut hissesi günü Tavan fiyattan kapattı! Hisse neden hareketlendi? Geçmiş performansı ne oldu?

Emlak Konut hissesinin fiyatı son bir hafta içerisinde %21 Yükseliş gerçekleştirdi. Günü 2,39 TL fiyatından açan hisse %10 yükseliş ile günü 2,60TL fiyatından kapattı. Şirket sabah saatlerinde Kamuoyu Aydınlatma Platformuna 17 Adet Gayrimenkul Değerleme raporu bildirdi.

Yatırımcıların Kanal İstanbul beklentisine girdiği görüldü

Sosyal medyada yatırımcıların yükselişi Kanal İstanbul projesi ile ilişkilendirdiği görüldü. Borsa İstanbul şirketten olağan dışı fiyat miktar hareketine ilişkin bir bildirim henüz istemedi, dolayısı ile bu konuda yapılmış bir açıklama bulunmuyor.

Günün en çok işlem hacmi gören hissesi Emlak Konut oldu

Borsa İstanbul 100 Endeksinde bugün 5 Hisse tavan kapattı. (#BRSAN #EGGUB #OTKAR #HEKTS ) Günün en çok işlem hacmi ise 1,4 Milyardan fazla işlem ile Emlak Konut hissesi oldu. Hissenin son 3 ayda ortalama işlem hacmi 435 Milyon seviyelerinde bulunuyor. Gün içerisinde 3 Aylık ortalamanın 5 Katından fazla işlem hacmi gerçekleşti.

Gün içerisinde Endekste 33 Milyar TL’lik işlem görüldü. Bu işlemlerin 3,7 Milyat TL’si yani %10’undan fazlası EKGYO hissesinde gerçekleşti.

Hissenin son yıl içerisinde oluşturduğu grafik aşağıdaki şekilde gerçekleşti.

Hisse tavan fiyattan kapanış yapması ile birlikte Pandemi öncesi fiyatlarına dönmüş oldu.

Analistlere göre 2020 Yılının son bilançosunda hissenin defter değeri 4TL olarak görüntüleniyor.

EKGYO Hissesinin günlük aracı kurum dağılımı aşağıdaki şekilde gerçekleşti.

Analistlere göre hisse kapanışa doğru ilerlerken Alış ve satış emirleri arasında 100 Milyon fark bulunuyordu. Şirket olağanüstü fiyat artışı ile ilgili Kamuoyu Aydınlatma Platformuna henüz bir bildirim yapmadı.

0 0 oy
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster