DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4773762,26%
İstanbul
21°

HAFİF YAĞMUR

20:26

AKŞAM'A KALAN SÜRE

enerji sektöründeki bu şirket temettü dağıtmayacak!

Enerji sektöründeki bu şirket temettü dağıtmayacak!

ABONE OL
23/03/2022 16:09
enerji sektöründeki bu şirket temettü dağıtmayacak!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu şirket temettü dağıtmayacak! Şirket KAP’a yaptığı açıklama ile temettü dağıtmayacağını duyurdu. Enerji sektöründeki bu şirket temettü dağıtmayacak! Yapılan açıklama ve daha fazlası haberimizde…

Enerji sektöründeki bu şirket temettü dağıtmayacak!


MANAS ENERJİ YÖNETİMİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.MANAS

Şirket 2021 Yasal Kayıtlarına göre kanunen ayrılması gereken tutarlar düşüldükten sonra olağanüstü yedeklerde bulunan 3.829.472,90 TL tutarındaki karının güncel finansal durum dikkate alınarak Şirket finansal yapısının daha güçlü hale getirilmesi amacı ile Şirket Geçmiş Yıllar Karları olarak muhasebeleştirilmesi önerimizi Genel Kurul onayına sunarız.

Şirket Adı:  Manas Enerji Yönetimi Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Sektör:  Bilişim ve Yazılım

Faaliyet Alanı:  MANAS Enerji Yönetimi, Enerji ve Su kaynakları yönetimi konusunda ürün, hizmet ve yazılım çözümleri sunan teknoloji şirketidir. Şirketin faaliyet gösterdiği ana faaliyet alanları gaz, su, elektrik ve ısı sayaçlarının üretimi, test ve kalibrasyonu, bakımı, bu konularda teknolojik hizmetler sunulması ve enerji verimliliği çözümleri geliştirilmesi, bilgi sistemleri, programlama, yazılım ve danışmanlık hizmetleri vermesi, savunma sanayi sektörü başta olmak üzere endüstriyel alanda tasarım, Ar-Ge, ürün geliştirme, imalat ve teknoloji geliştirme hizmetleri sunulmasıdır.

Pazar:  Ana Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUTEK, XBLSM, XTUMY, XSANK, XHARZ, XBANA, XTKJS, XKTUM

Kayıtlı Sermaye:  60.000.000

Ödenmiş Sermaye:  19.800.000

Halka Arz Tarihi:  13.07.2021

Halka Açıklık Oranı (%):  39

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen Temettü ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr

Bu şirket temettü dağıtmayacak! Bu şirket temettü dağıtmayacak!

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP