Europap Tezol’un ilk işlem günü belli oldu!

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Europap Tezol’un işlem günü belli oldu. Tüm detaylar haberimizde. Europap Tezol’un halka arz sonuçları. Yatırımcıların dikkatine Europap Tezol’un işlem günü belli oldu. Europap Tezol’un ilk işlem günü belli oldu! yatırımcıların dikkatine Europap Tezol’un ilk işlem günü

Europap Tezol’un ilk işlem günü

Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (Şirket) 24.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup, Şirketin sermayesini temsil eden 100.000.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen Şirket payları 15/09/2021 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 13,87 TL/pay baz fiyat, “TEZOL .E “ kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 3.000.000 TL olarak belirlenmiştir.

Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş 15 Eylül Çarşamba günü Yıldız Pazar’da işleme başlayacak.

Europap Tezol Kağıt hakkında;

Europap Tezol Kağıt, markaları ve özel markalı ürünler için üretim yapmak amacıyla 2001 yılında İzmir Bayraklı’da kurulan konverting tesisi ile faaliyete geçmiştir. Buradaki faaliyeti dışarıdan temin edilen jumbo bobinler halindeki yarı mamul temizlik kağıtlarından özelliklerine göre peçete, tuvalet kağıdı ve mutfak havlusu üretimi şeklindeydi.

Şirket üretim ve satışlarında çok hızlı bir gelişme göstermiş ve yatırıma yönelmiştir. 2004 yılı sonunda İzmir Torbalı’da yarı ürün ve konverting’i de kapsayan entegre tesisini devreye almıştır. Bu tesiste kendi ihtiyacı olan yarı ürünleri üretme olanağı kazanırken ürün çeşitliliğini de artırabilmiş, Ev Dışı Tüketim Pazarına da ürün üretebilir hale gelmiştir.

Kendi ihtiyacından fazla olan yarı ürünleri ise ihracat ya da üçüncü taraflara satabilir hale gelmiştir.Europap Tezol takip eden yıllarda da büyümesini sürdürmüş, 2008 yılında İzmir Torbalı’daki fabrikasının kapasitesini iki katına çıkardıktan sonra 2016 yılında da Mersin-Tarsus OSB’de devreye giren yeni bir fabrika yatırımı ile kapasitesini %50 daha arttırmıştır.

Europap Tezol halka arz sonuçları

Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzında 8-9-10 Eylül 2021 tarihlerinde 1 TL nominal değerli pay için 13,87 TL’den talep toplanmıştır. Halka arzda toplanan talep değerlendirilerek 4.000.000 TL nominal değerli payların ek satış hakkı kullanılmıştır. Bu kapsamda ortak satışı yoluyla halka arz edilen 20.000.000 TL ile ek satış
kapsamında halka arz edilebilecek 4.000.000 TL olmak üzere toplam 24.000.000 TL nominal değerli
payların tamamı satılmıştır. Bireysel Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 3,3 katı, Yüksek Başvurulu Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 102,3 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 14,1 katı talep gelmiştir. Halka arz fiyatı üzerinden gelen talep ve dağıtım tutarları yatırımcı grubu bazında aşağıdaki tabloda sunulmaktadır.

Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arzında ortaklıkta idari sorumluluğu bulunan kişilerce alınan
pay bulunmamaktadır

Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzında satışa sunulan 24.000.000 TL nominal değerli payların %5’inden fazlasını alan gerçek/tüzel kişi yoktur.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

5 3 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster