DOLAR 17,9582 -0.02%
EURO 18,2688 0.02%
ALTIN 1.029,000,13
BITCOIN 430676-4,14%
İstanbul
24°

AÇIK

KALAN SÜRE

europen halka arz sonuçları kaç lot dağıtıldı!

Europen halka arz sonuçları kaç lot dağıtıldı!

ABONE OL
06/06/2022 11:39
europen halka arz sonuçları kaç lot dağıtıldı!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz perşembe ve cuma günleri talep toplayan Europen halka arz sonuçları belli oldu kaç lot dağıtıldı.

Geçtiğimiz perşembe ve cuma günleri talep toplayan Europen halka arz sonuçları belli oldu kaç lot dağıtıldı.

İki iş günü talep toplayan Europen Endüstri halka arz sonuçlarına göre yatırımcıların hesaplarına kaç lot geçti.  Önümüzdeki hafta Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmesi beklenen Europen halka arzında, yaklaşık olarak 73 bin yatırımcı istediği miktarda lot sahibi oldu. Talepler arasında görüntülenen en yüksek dağıtım ise, 50.000 oldu.

Europen halka arzında 33.780.000 adet pay halka arz oldu,

Garantiden fiyat istikrarı;

Konsorsiyum Lideri Garanti Yatırım, şirket paylarına yönelik olarak fiyat istikrarı işlemlerinde bulunmayı planlamakta. Ancak, Garanti Yatırım fiyat istikrarı işlemlerini kesin olarak yerine getireceğine ilişkin bir taahhüt vermemektedir. Garanti Yatırım, fiyat istikrarı işlemlerine hiç başlamayabileceği gibi fiyat istikrarı işlemlerine bulunması halinde de, gerekçesini açıklamak suretiyle, bu işlemi istediği her an sona erdirebilecek. İşlemler, payların borsada işlem görmeye başlamasından itibaren en fazla 30 gün olacak.

Halka arz geliri nerede kullanılacak?

Europen halka arz gelirleri izahnameye göre şu şekilde değerlendirilecek;

Halka arz gelirinin %35-45 arasını yatırımların finansmanında,

%15-25 arasını işletme sermayesinin güçlendirilmesinde,

%25-35’ini ise mevcut faaliyetlerin işletme sermayesinde kullanılması planlanmaktadır.

Europen Endüstri Hakkında;

1965 yılında sektöre cam ticareti ile başlayan İdris Hatipoğlu, o yıllarda Türkiye’de cam fabrikası olmadığı için Amerika ve İngiltere’den ithal edilen camları Eskişehir’deki dükkânın da satmaya başladı.

Daha sonra Türkiye Şişecam fabrikasının kurulmasıyla Eskişehir bayiliğini alarak cam toptancılığında faaliyet gösterdi. Bu işi Bursa’da açtığı 2.depo ile büyüttü. 1985 yılına kadar cam toptancılığı ve araba camları satışı ile devam etti.

Isı yalıtımının önem kazanmaya başladığı dönemde, 1985 yılında Türkiye’nin 2. ısıcam tesisini oğlu İsmail Hatipoğlu ile kurdular. Bu cam sanayiciliğinin başlangıcı oldu.

1985 ve 2000 yıllar arası Türkiye’deki en prestijli  ve en büyük projelerde Hatipoğlu Cam’ın ürettiği değişik niteliklerdeki ısıcamlar tercih edildi.

1995 yılında Türkiye’de artan teknik inşaat malzemeleri ihtiyacına paralel olarak, kapı ve pencere profilleri için yatırım kararı alındı ve 1997 yılında Europen markası ile üretim başladı.

europen halka arz sonuçları

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz. Europen halka arz sonuçları

  • europen

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP