DOLAR 16,3347 1.52%
EURO 17,4653 0.89%
ALTIN 973,150,73
BITCOIN 4863382,92%
İstanbul
23°

AZ BULUTLU

03:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

gong rainbow halka arz için çaldı rekor başlangıç geldi ?

Gong Rainbow halka arz için çaldı REKOR başlangıç geldi ?

ABONE OL
06/12/2021 10:07
gong rainbow halka arz için çaldı rekor başlangıç geldi ?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Halka arzda son perde Rainbow için açıldı halka arz işlemleri sonrası bugün işleme başlayan hisse ilk güne REKOR başlangıç yaptı? Detaylar haberimizde…

Rainbow halka arz rekor başlangıç ?

Halka arzın ilk işlem gününde tavan olan hissede %10 karlılık mevcut. Hissede tavanda bekleyen emir sayısı ise 17 milyon adete ulaştı. İlk gün tavan olma başarısı gösteren Rainbow önümüzdeki günlerde nasıl hareket edecek? Hissedeki gelişmeleri haberlerimizden takip edebilirsiniz…

Halka arz sonuçları

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından paylaşılan verilere göre talep sonucunda halka arz büyüklüğünün toplamda 5 katına denk gelen 598 milyon TL karşılığı filtre edilmemiş 60.405.688 TL nominal değerli talep gelmiştir. Halka arza toplamda 240.637 yatırımcı katılmıştır. Rainbow Polikarbonat Sanayi Ticaret A.Ş.’nin halka arzı kapsamında toplam 240.223 yerli gerçek ve tüzel kişi yatırımcı, 368 yabancı gerçek ve tüzel kişi yatırımcı, 43 yerli kurumsal yatırımcı ve 3 yabancı kurumsal yatırımcı olmak üzere toplam 240.637 yatırımcı 12.000.000 TL nominal değerli payın alımını gerçekleştirmiştir.

Taahhütler

İhraççının ana pay sahipleri olan ve aynı zamanda ortak satışı yöntemiyle paylarını halka arz eden Fatih Mehmet Akbeyaz, Hüseyin Yücel, Ekrem Akbeyaz ve Selahattin Yücel adına şirket paylarının Borsa’da işlem görmeye başladığı gün dahil olmak üzere 5 işlem günü süreyle her gün açılış seansında, halka arz fiyatından, İnfo Yatırım aracılığı ile toplamda 400.000 adet günlük geçerli alım emri girecektir.

Günlük Alım Emri Taahhüdü kapsamında kullanılacak azami kaynak, ortak satışı kapsamında elde edilen brüt kaynak kadar olacaktır.

Günlük Alım Emri Taahhüdü kapsamında gerçekleştirilecek işlemler 5 iş günü süreyle sınırlı olup, girilen emirler iptal edilemeyecektir.

5 iş günü içinde halka arz fiyatı, o gün için Borsa’da geçerli taban fiyatın altında kalıyor ise Halka Arz Edenlerden Fatih Mehmet Akbeyaz için 196.000 adet, Hüseyin Yücel için 116.000 adet, Ekrem Akbeyaz için 54.400 adet, Selahattin Yücel için 33.600 adet günlük emir girme yükümlülüğü tamamlanmış sayılır.

5 iş günü içinde halka arz fiyatı o gün Borsa’da geçerli tavan fiyatın üstünde kalıyor ise, toplamda 400.000 adet günlük alım emri o gün geçerli fiyat aralığının tavanından girilerek o iş günü için Halka Arz Edenler’in emir girme yükümlülüğü yerine getirilir.

Günlük Alım Emri Uygulaması boyunca satın alınan Şirket payları, Borsa İstanbul’da Günlük Alım Emri Taahhüdü Süresi içinde (5 iş günü) satışa konu olamayacaktır.

Söz konusu günlük alım emri taahhüdü kapsamında sisteme girilecek en yüksek fiyat, tasarruf sahiplerinde satış duyurusunda belirtilen halka arz fiyatı olacak olup, söz konusu halka arz fiyatının üzerinde alım yapılmayacaktır. Ancak halka arz fiyatının, Günlük Alım Emri Taahhüdü süresi içinde o gün Borsa’da geçerli tavan fiyatının üstünde kalması durumunda halka arz fiyatının altındaki fiyatlardan alım yapılması mümkün olabilecektir

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi –

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • rainbow

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP