DOLAR 16,1337 1.24%
EURO 17,3439 1.63%
ALTIN 967,301,96
BITCOIN 475074-0,90%
İstanbul
22°

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

gürsel halka arzda kafa karıştıran sorular 7 günde halka arz fiyatına geri döndü !
 • Para Ajansı
 • Ekonomi
 • Gürsel halka arzda kafa karıştıran sorular 7 günde halka arz fiyatına geri döndü !

Gürsel halka arzda kafa karıştıran sorular 7 günde halka arz fiyatına geri döndü !

ABONE OL
18/03/2022 11:07
gürsel halka arzda kafa karıştıran sorular 7 günde halka arz fiyatına geri döndü !
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Halka arz işlemleri geçtiğimiz hafta tamamlanarak çarşamba günü Borsa’da işlem görmeye başlayan Gürsel halka arzda kafa karıştıran sorular 7 günde halka arz fiyatına geri döndü !

Gürsel halka arzda kafa karıştıran sorular 7 günde halka arz fiyatına geri döndü ! Halka arz işlemleri geçtiğimiz hafta tamamlanarak çarşamba günü Borsa’da işlem görmeye başladı

Halka arz sonrası 3 gün tavan giden hissede yeni hafta kabus gibi başladı devre kesiciler ve tabanlar bitmiyor!

Tamamen eşit dağıtım yöntemi ile halka arz olan ve rekor katılım ile 250 bin kişiden fazla katılımcıya ulaşan Gürsel halka arzda yatırımcıları şaşkına çeviren gelişmeler yaşanıyor. İkinci Turex vakası mı yaşanıyor? sorularının akıllara geldiği halka arzda gerçekleşen işlem miktarı hayli dikkat çekici

Halka arz fiyatına 7 günde geri gelen Gürsel halka arzda kafa karıştıran sorular. Yeni halka arz olan bir şirket paylarında bu denli yüksek volatilitenin olması yatırımcılar tarafından şaşkınlığa yol açtı.

Gürsel halka arzda kafa karıştıran sorular

Halka arz olalı henüz 5 işlem günü olan hissede bu denli yüksek miktarda satış dalgası olması yatırımcılarda Turex Turizm’dekine benzer şekilde yüklü açığa satış mı yaşanıyor sorusunun oluşmasına yol açtı.

Gürsel halka arzda kafa karıştıran sorular
 • Hisse halka arz fiyatı 8,25’ten oldu. 3 gün tavan giden hissede pazartesiden itibaren rüzgar tersine döndü halka arz fiyatına tekrar geri dönen hissede önümüzdeki süreçte nasıl bir seyir izleneceği merak konusu.

22 milyon lotluk arz büyüklüğü olan Gürsel Turizmde tahta nerdeyse tamamen el değiştirmiş durumda.

Yeni halka arz olan bir şirkette bu denli yüklü miktarda satış olması yatırımcılar tarafından güven problemi olarak görülürken konuya ilişkin şirket kaynaklarından herhangi bir açıklama yapılmadı.

SPK tarafından önümüzdeki günlerde hissedeki hareketlere ilişkin nasıl bir karar verileceği yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Yeni halka arz olan bir şirket tahtasında bu denli yüksek miktarda volatilitenin olması önümüzdeki süreçte halka arz olacak şirketler için olumsuz bir örnek teşkil ediyor.

Halka arzda neler oldu?

Konsorsiyum Lideri: İNFO YATIRIM önderliğinde gerçekleşen halka arzda ilk gün başvuruda bulunan yatırımcıların hesabına 87 ikinci gün başvuruda bulunan yatırımcıların hesabına 88 lot düşmüş oldu Buna göre ilk gün başvuranlar 717 TL ikinci gün başvuranlar 726 TL lik bir karşılığında hisse sahibi olmuş oldu. Bu sonuçlara göre

Gürsel halka arzda kafa karıştıran sorular

Detaylara göre

Gürsel Turizm paylarının mevcut halka arzında 1,00 TL nominal değerli payların halka arz fiyatı 8,25 TL olarak açıklanmış olup, belirlenen halka arz fiyatı ile halka arz büyüklüğü 181.500.000 TL olarak gerçekleşmiştir.
Halka arz, Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da “Borsa’da Satış-Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış” yöntemi ile
yapıldığından, herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat yapılmamıştır.
Borsa İstanbul A.Ş. tarafından paylaşılan verilere göre talep sonucunda halka arz büyüklüğünün toplamda 4 katına denk gelen 726,3 milyon TL karşılığı filtre edilmemiş 88.032.178 TL nominal değerli talep gelmiştir.
Halka arza toplamda 256.544 yatırımcı katılmıştır.

Gür-Sel Turizm Taşımacılık ve Servis Ticaret A.Ş.’nin halka arzı kapsamında toplam 256.114 yerli gerçek ve
tüzel kişi yatırımcı, 364 yabancı gerçek ve tüzel kişi yatırımcı, 66 yerli kurumsal yatırımcı olmak üzere toplam 256.544 yatırımcı 22.000.000 TL nominal değerli payın alımını gerçekleştirmiştir.

Gür-Sel Turizm Hakkında

Gelişmekte olan her ülkede olduğu gibi ülkemiz de, potansiyelini dünya ölçeğinde rekabet ederken etkin olarak kullanmaktadır. Teknoloji çağında ilerlerken, fikri ve sanayi üretimde insanın rolü ise her zaman önemini koruyor. Şirket anaokulundan üniversiteye, ilk iş deneyiminden emekliliğe kadar tüm çalışma hayatında insanların ulaşımında çok önemli bir noktada yer almaktadır. 

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı 

Gürsel halka arzda kafa karıştıran sorular
Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;
 • gürsel

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (2)
 • ÖMER

  selam gürsel turizm hem halka arz taahütlerini bozdu 5 gün boyunca günlük 1,4 m alım yapmadı…hem de aldıklarını geri sattı resmen ikinci kez halka arz ettiler şirketi….şikayet edicez tabiki bunu ama ilgilenen yok malefet küçük yatırımcı kurtların önünde meze ediliyor…

  • Ahmet ÇETİNKAYA

   KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ. YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HABERLERDEN DAİMA KÜÇÜK YATIRIMCININ YANINDA OLDUĞUMUZU BİLMENİZİ İSTERİZ İYİ GÜNLER…


HIZLI YORUM YAP