Kaleseramik %1146,56 Sermaye Artırımına Katılıyor!

O şirket bedelli sermaye artırımına katılıyor!

Ceyda Güven
Ceyda Güven Tüm Haberleri

Kaleseramik'in ( KLSER) 16 Şubat 2024 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararlar, şirketin önemli gelişmelerine ışık tutuyor. Şirket, sermayesine %49 oranında iştirak ettiği Irak merkezli AL-Sadaf Company for Ceramic Tile Production, Porcelain, and Porcelain Utilities, Ltd. firmasının sermaye artırımına katılma kararı almıştır.

Bu karar, AL-Sadaf Company'nin 14 Şubat 2024 tarihli sermaye artırım kararı doğrultusunda alınmıştır. AL-Sadaf'ın sermayesi %1146,56 oranında bedelli artırılarak 12.465.554.122 Irak Dinarı'na çıkarılacaktır. Kaleseramik, bu artışa tam katılım sağlayacak ve yeni pay alma hakkını kullanacak.

Yönetim Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda, Kaleseramik'in iştirak payına denk gelen bedelli sermaye artırımına tam katılımı için gerekli adımlar atılacaktır. Bu kapsamda, ilgili hesaplara 5.618.121.520 Irak Dinarı'nın yatırılması kararlaştırılmıştır.

Bu gelişmeler, Kaleseramik'in büyüme stratejisi ve uluslararası alandaki yatırımlarını güçlendirmeye yönelik önemli adımlar olarak değerlendirilmektedir. Şirketin, AL-Sadaf Company'nin sermaye artırımına tam katılımıyla, bölgesel kalkınmaya ve sektördeki lider konumunu güçlendirmeye yönelik kararlılığını gösterdiği belirtilmektedir.

Öte yandan, AL-Sadaf Company'nin sermaye artırımıyla ilgili detaylar, şirketin genel stratejisi doğrultusunda değerlendirilmiş ve bu doğrultuda kararlar alınmıştır. Bu adım, Kaleseramik'in bölgesel genişlemesi ve uluslararası arenada daha etkin bir konuma gelmesine olanak tanıyacaktır.

Sonuç olarak, Kaleseramik'in AL-Sadaf Company'nin sermaye artırımına tam katılım kararı, şirketin büyüme stratejisi ve uluslararası alandaki varlığını güçlendirmeye yönelik kararlılığını yansıtmaktadır. Bu adımın, şirketin gelecekteki büyüme ve başarı hedeflerine olumlu katkı sağlaması beklenmektedir.

Şirketin KAP açıklaması:

"Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 16.02.2024 tarih ve 1929 sayılı toplantısında;  sermayesine % 49  oranında iştirak ettiğimiz olduğu merkezi Irak olan AL-Sadaf Company for Ceramic Tile Production, Porcelain, and Porcelain Utilities, Ltd.‘in,  14.02.2024 tarihli sermaye artırım kararı gereğince;  sermayesinin 1.000.000.000 (birmilyar) Irak Dinarından %1146,56 oranında bedelli artırım yapılmak suretiyle 12.465.554.122     (onikimilyardörtyüzaltmışbeşmilyonbeşyüzellidörtbinyüzyirmiiki) Irak Dinarı'na çıkartılması nedeniyle bedelli sermaye artırımına yeni pay alma haklarının kullanım süresi içerisinde iştirak payımıza isabet eden yeni pay alma hakkımızın tamamının kullanılması suretiyle iştirak edilmesine ve pay hakkı kullanım bedeli olan 5.618.121.520     (beşmilyaraltıyüzonsekizmilyonyüzyirmibirbinbeşyüzyirmi) Irak Dinarı'nın ilgili hesaplara yatırılması suretiyle iştirak edilmesine karar verilmiştir."

19 Şub 2024 - 10:24 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Para Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Para Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Para Ajansı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Para Ajansı değil haberi geçen ajanstır.