HRKET Halka Arzı İçin Rapor Yayınlandı!

Talep toplama sürecinde olan HRKET halka arzı için fiyat tespit raporu yayınlandı! Detaylar için...

Ceyda Güven
Ceyda Güven Tüm Haberleri

15-16-17  Mayıs Çarşamba, Perşembe, Cuma (09,00-18.00 saatleri arası) tarihlerinde talep toplayan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği AŞ (HRKET) halka arzı ile ilgili detaylar ve A1 Capital aracı kurumunun şirket hakkında yayınladığı fiyat tespit raporunu sizler için derledik.

DETAYLAR:

BIST KATILIM ENDEKSİNE UYGUN

Halka arz fiyatı: 70TL (%28.41 iskontolu)

Halka arz şekli: Bireysele eşit (T1-T2 bakiye)

Halka arz miktarı: 24.000.000  lot (19.200.000 lot  sermaye artırımı, 4.800.000 lot ortak satışı) 

Dağıtım şekli: 17.760.000 yurtiçi bireysel yatırımcı, 240.000 lot şirket çalışanları, 6.000.000 lot yurtiçi kurumsal yatırımcı

Halka açıklık oranı: %20,83

Halka arz büyüklüğü: 1.680.000.000TL

Halka arz geliri kullanım şekli:  Makine, ekipman, tesis ve proje yatırımları %50-60, şirketin işletme sermayesinin güçlendirilmesi %20-25,  finansal borçların ödenmesi %20-25.

Önemli taahhütler: Halka arz eden pay sahiplerinin payına düşecek halka arz maliyetlerinin düşülmesinden sonra kalan tutarın %50 si ile 30 gün boyunca fiyat istikrarı sağlayıcı işlemler planlanmakta.

Altın, petrol ve değerli madenlerde nasıl işlem yapılır? Teknik analiz ve veri takiplerinde nelere dikkat etmeli. Ücretsiz teknik analiz eğitimi için tıkla!!!1 yıl boyunca bedelli sermaye artırımı yapılmayacağı, dolaşımdaki payların artmasına sebep olacak şekilde satışa ve halka arza konu edilmeyeceği, pay satılmayacağı şirket ortakları tarafından 1 yıl boyunca halka arz fiyatının altında  satış yapılmayacağı, pay satılmayacağı taahhüt edilmiştir.

A1 Capital şirketinin HRKET için yayınladığı fiyat tespit raporunda kullandığı ifadeler ise şöyle:

Şirket’in değerlemesinde “İndirgenmiş Nakit Akımları Analizi” ve “Çarpan Analizi” yöntemleri kullanılmış olup 9.386.468 Bin TL özsermaye değerine ulaşılmıştır. Şirketin pay başına değeri 97,78 TL olarak hesaplanmıştır. %28,41 halka arz iskontosu sonrasında pay başına değer ise 70,00 TL olarak hesaplanmıştır.
Sonuç olarak,
 Fiyat tespit raporunda şirket ve faaliyet gösterilen sektör hakkında yeterince aydınlatıcı bilgilerin yatırımcıya sunulduğu,
 Fiyat tespit raporunda Şirket değerlemesi için kullanılan hesaplamaların, kurumların genel değerlendirme ve değerleme yapmalarına olanak verecek ölçüde net ve anlaşılır şekilde verildiği,
 Sektör dinamikleri ve değişkenleri dikkate alındığında yurt dışı çarpan analizinde kullanılan şirketlerin faaliyet konularının Şirket’in faaliyetleriyle uyumlu olduğu,
 Değerleme yöntemleri içerisinde Piyasa Çarpanları Yöntemine ek olarak İndirgenmiş Nakit Akımları (İNA) Analizi Yöntemine yer verilmiş olmasının özellikle operasyonel faaliyetlerin halka arz fiyat seviyesine olan etkisinin gözlenmesine katkı sağladığı,
 Çarpan analizinde FD/FAVÖK çarpanlarının kullanılmasının şirketin operasyonel faaliyetleri ile uyumlu olduğu,
2024 yılı için %12,41 olarak tahmin edilen, 2024-2033 yılları arasında ve projeksiyon döneminin sonunda sabit kalarak %12,41 olacağı varsayılan AOSM’nin ihtiyatlı olduğu, değerlendirilmektedir. Öte yandan,
 A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. olarak Fiyat Tespit Raporunda yer alan verilerin gerçeği tam olarak yansıtmış olduğu varsayımı altında ayrıca mali ve hukuki bir inceleme yapmamış bulunuyoruz.
Özetle, %28,41 seviyesinde uygulanan iskonto oranıyla hisse başına 70,00 TL olarak hesaplanan halka arz pay fiyatının makul olduğu değerlendirilmiştir.

16 May 2024 - 14:20 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Para Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Para Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Para Ajansı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Para Ajansı değil haberi geçen ajanstır.