DOLAR 9,53090.34%
EURO 11,07600.17%
ALTIN 548,710,24
BITCOIN 560019-3,20%
İstanbul
15°

KAPALI

05:57

İMSAK'A KALAN SÜRE

Halka arz olan hissenin tedbiri bu hafta kalkıyor!!

Halka arz olan hissenin tedbiri bu hafta kalkıyor!!

22 Eylül 2021 - 16:08 16:08
Halka arz olan hissenin tedbiri bu hafta kalkıyor!!
0

BEĞENDİM

Borsa İstanbul’da bir çok hisse mevcut. Mevcut hisselerden bazıları spekülatif hareketlere maruz kalabiliyor. E-data halka arzdan sonra kendisini neredeyse 4’e katladı tedbir gelen hisse son durum nedir tedbir ne zaman kalkıyor? E-data Tedbir

E-data Tedbir

E-Data Teknoloji Pazarlama A.Ş.

Sektör:  Bilişim ve Yazılım

Faaliyet Alanı:  Şirketin fiili faaliyet konusu, distribütörlüğünü yaptığı ağ ürünleri, baskı çözümleri, siber güvenlik ürünleri, sunucu depolama ürünleri, veri merkezi altyapı ürünleri ile diğer donanım ve yazılımların yer aldığı tüm ürünlerde lojistik ve finansal çözümlerin yanı sıra satış öncesi ve sonrası teknik eğitim, pazarlama ve iletişim gibi çeşitli alanlarda müşterilerine (iş ortağı) sürdürülebilir çözümler üretmektir.

Pazar:  Ana Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUTEK, XBLSM, XTUMY, XSANK, XHARZ, XBANA, XTKJS

Kayıtlı Sermaye:  100.000.000

Ödenmiş Sermaye:  45.000.000

Halka Arz Tarihi:  29.06.2021

Halka Açıklık Oranı (%):  29

Tedbir başlangıç: 09.09.2021

Tedbir bitiş: 23.09.2021

Açığa satış işlemi nedir?

Açığa satış işlemi, finansal tanımı ile Borsa İstanbul Pay Piyasasında yatırımcının sahip olmadığı sermaye piyasası enstrümanlarını ödünç olarak sonradan yerine koymak koşulu ile satmasını sağlayan emir türünü ifade eder.

Açığa satış işlemini diğer emirlerden ayıran özellik emrin baştan verilirken açığa satış emri olarak verilmesidir. Bu arada satışa ilişkin takas yükümlülüğünün ödünç alınan sermaye piyasası araçları ile yerine getirilmesi de açığa satış sayılır.

Açığa satış işleminde yatırımcı; sahip olmadığı sermaye piyasası aracını ödünç olarak daha yüksek fiyattan satıp daha düşük fiyattan yerine koyma amacı ile işlem yapar. Fiyat beklenen yönde gelişirse aradaki fark kadar kar elde edilir. Fakat fiyat düşüş yönünde değil de yükseliş yönünde hareket etmişse bu sefer yükseliş yönünde oluşan fark kadar pozisyon zarar yazar.

VTBS Nedir?

Vtbs‘nin Açılımı Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi dir. Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Borsada bir hissenin fiyatı kısa bir zaman diliminde aşırı değişiklik gösterdiğinde devreye giren koruma sistemidir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP