DOLAR 17,9670 0.16%
EURO 18,2518 -0.84%
ALTIN 1.027,33-1,14
BITCOIN 431566-1,16%
İstanbul
27°

AÇIK

KALAN SÜRE

halka arz oldu 10 günde eridi! neler oluyor?

Halka arz oldu 10 günde eridi! Neler oluyor?

ABONE OL
24/06/2022 12:53
halka arz oldu 10 günde eridi! neler oluyor?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Halka arz olalı 10 gün olan Şeker Gayrimenkul #SEGYO halka arz oldu 10 günde eridi halka arz fiyatının altına geriledi Hissede neler oluyor?

Halka arz oldu 10 günde eridi halka arz fiyatının altına gerileyen hissede yatırımcılar şaşkın! Tahtada son durum…

Şeker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı #SEGYO 1.10 TL gibi düşük bir fiyattan halka arz olmasına karşın sadece 10 gün içinde arz fiyatının altına gerileyerek şaşkınlığa sebep oldu.

Halka arz fiyatının altında 1.06 TL’den işlem görmeye devam eden hissede yatırımcıların kafası karışmış durumda

Şirketin halka arz fiyatının bu kadar düşük olmasına ve tahtanın eşit dağıtımla ve çok büyük bir büyüklükte olmadan arz edilmesine karşın bu denli keskin fiyat düşüşlerinin görülmesi hem şirket açısından negatif bir izlenim yaratırken hem de halka arzlara duyulan yatırımcı güveninin sarsılmasına yol açmakta.

Önümüzdeki süreçte halka arz olacak şirketler açısından olumsuz bir gösterge olarak karşımıza çıkarken 10 günde hissede bu denli keskin düşüşlerin olması yatırımcı nezdinde tepkilerin yükselmesine yol açtı.

halka arz oldu 10 günde eridi

Birçok yatırımcı tepkilerini sosyal medyada dile getirdi.

Halka arz sonrası yaşanan bu harekete ilişkin şirket kaynaklarından herhengi bir açıklama yapılmazken konuya ilişkin SPK’nın önümüzdeki süreçte nasıl bir önlem alınacağı veya her hangi bir tedbirin alınıp alınmayacağı yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Halka arz detayları ve sonuçları nasıldı?

Şeker GYO A.Ş., 2017 yılında Şeker Proje Geliştirme Ve Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketi adıyla, 500.000 TL sermayeyle kurulmuş ve 2020 yılı Ocak ayında, Sermaye Piyasası Kurulu’nun onayıyla “gayrimenkul yatırım ortaklığı” unvanını almıştır. Portföyünde, Türkiye’nin 20 farklı ilinde ve Kazakistan Almatı’da olmak üzere toplam 165 gayrimenkulün yer aldığı Şeker GYO A.Ş., bu yönüyle ülkemizde güçlü portföye sahip olan gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketlerinden biri olma özelliğini taşımaktadır.

Halka arz olacak payların büyüklüğü 203.388.821 lot  ve halka arz sonrası halka açıklık oranı %25 olacak. Sermaye artırım yoluyla gerçekleşen halka arzda talep toplama bugün tamamlandı

Halka aarza 151 bin kişinin katıldığı piyasa kaynaklarından elde edilen bilgiler kapsamında başvuran yatırımcıların hesabına en fazla 10.777 lot düşmüş oldu

Halka arz geliri nerede kullanılacak?

  • Kredi borçlarını erken kapatma (%60-70)
  • Orta ölçekli konut yapımı (%20-30)
  • Halka arzdan elde edilen fondan kullanılmayan kısım olması durumunda İzmir bulunan gayrimenkulün deprem güçlendirme çalışmasının finansmanında kullanılmasının ön görüldüğü açıklanmıştır.

paraajansı 

halka arz oldu 10 günde eridi

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansiBizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • halka arz

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP