DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 322364-0,55%
İstanbul
25°

AÇIK

KALAN SÜRE

halka arz oldu eridi arz fiyatının %50 altına geldi!

Halka arz oldu eridi arz fiyatının %50 altına geldi!

ABONE OL
10/06/2022 12:53
halka arz oldu eridi arz fiyatının %50 altına geldi!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Halka arz oldu eridi arz fiyatının %50 altına geldi! Geçtiğimiz yıl sonlarına doğru halka arz olan Pasifik Gayrimenkul hisselerinde hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Halka arz olduktan sonra bir türlü beklentiyi karşılayamayan şirket hisselerinde üst üste düşüşler devam ediyor. Halka arz fiyatının yaklaşık %50sine gerileyen şirket hisselerinde neler oluyor? Şirket tarafından KAP’a son dakika haber ve söylentilere ilişkin açıklama yapıldı.

Halka arz oldu eridi arz fiyatının %50 altına geldi! Halka arz olduktan sonra bir türlü beklentiyi veremeyen hissede neler oluyor?

Pasifik Gayrimenkul #PSGYO hissesi 16,85 TL’den halka arz oldu. Halka arz sonrası çok kısa bir süre arz fiyatının üzerinde kalma başarısı gösteren şirkette sonrasında işler pek yolunda gitmedi.

Halka arz oldu eridi

Şirket tarafından yapılan açıklamada basın organlarında çıkan haberlere ilişkin açıklama yapıldı.

Şirketimiz ve ortaklarımız hakkında özellikle sosyal medya ve hisse gruplarının bulunduğu platformlarda gerçek dışı haberler yapılmakta ve bu mesnetsiz iddiaların Şirketimiz pay fiyatında dalgalanmalara yol açabilecek nitelikte olduğu değerlendirilmektedir. Bu kapsamda ilgili duyumlar ve asılsız söylentiler nedeniyle olumsuz etkilenen yatırımcılarımız, şikayetlerini tarafımıza iletmektedirler.

Şirketimizin ticari faaliyetlerini ve karlılığını negatif yönde etkileyen herhangi bir gelişme bulunmamakla birlikte, Ankara ve İstanbul’daki projelerimiz planlandığı şekilde devam etmektedir. 

Şirketimiz faaliyetleri ile ilgili her türlü bilgi akışı SPK düzenlemeleri çerçevesinde Kamuyu Aydınlatma Platformu ve web adresimizde yapılan resmi duyurular şeklinde yapılmaktadır. Bahsedilen platformlar haricindeki haberlere itibar edilmemesi siz değerli ortaklarımızın mağdur olmaması açısından önem arz etmektedir. Olumsuz haber ve söylentilerin gerçeği yansıtmadığını beyan eder ve her türlü yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.

Halka arz oldu eridi

Halka arz sonuçları;

Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. paylarının halka arzı için 9-10 Aralık 2021 tarihleri arasında talep toplama işlemleri tamamlanmıştır.

Pasifik GYO paylarının mevcut halka arzında fiyat 16.38 TL olarak açıklanmış olup, halka arz büyüklüğü 1.105.650.000 TL (1,1 Milyar TL) olarak gerçekleşmiştir.

Pasifik GYO’nun sermayesinin 200.000.000 TL’den 267.500.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılan 67.500.000 TL nominal değerli pay halka arz edilmiş ve tamamı satılmıştır.

Halka arzda toplam 48.428 yatırımcıdan halka arz edilen 67.500.000 TL nominal değerli payların yaklaşık 1,8 katına denk gelen 118.882.670 TL nominal değerli filtrelenmemiş pay talebi gelmiştir.

Halka arzda Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara tahsis edilen payların 1,4 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara tahsis edilen payların 2,9 katı talep gelmiştir.

Dağıtım sırasında tahsisat oranlarında izahnamenin 25.2.3 maddesi kapsamında değişiklik yapılmış ve Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için nihai tahsisat oranı %40’dan %55,9’a yükseltilmiştir. Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar’a tahsis edilen kısım %20’den %4,7’ye azaltılmış, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcıların nihai tahsisat oranı ise %40’dan %39,4’e azaltılmıştır. Halka arz fiyatı üzerinden yatırımcı grubu bazında gelen talep ve dağıtım tutarları aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Halka arz edilen payların yüzde 5’inden fazlasını alanlar ise şöyle belirlendi. Pasifik Gayrimenkul Yatırım İnşaat yüzde 7,63 pay alırken, Yeşilyurt Metal Sanayi ve Ticaret de yüzde 6,78 pay sahibi oldu.

Halka arz oldu eridi
Halka arz oldu eridi

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • halka arz

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP