Hedef Girişim halka arza hazırlanan QUA Granite’e ortak oldu.

Halka arz sürecini başlatan ve Türkiye’nin en zengin ailelerinden birine ait olan QUA Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret ile Halka açık Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (#HDFGS) ortak olmak için girişim sözleşmesi imzaladı.

HEDEF GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI ANONİM ŞİRKETİ, 1 yılda hisse değerini %43,25 arttırmış küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ) yatırım yapan Türkiye merkezli bir girişim sermayesi yatırım ortaklığıdır.

2016 yılında Aydın Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan Qua Granite, sektörün en büyük ve en son teknoloji üretim bandına sahip. Farklı ebat, kalınlık ve desenlerde üretim yapan Qua Granite, üretim sırasında kullandığı suyun tamamını doğaya geri kazandırarak sıfır atık prensibiyle hareket eder.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamaya göre, Hedef Girişim ve Hedef Portföy Yönetimi Değer Girişim Sermayesi Fonu üzerinden, QUA Granite’in 105 milyon TL sermayesi içerisinde yüzde 4,76’sına tekabül eden 5 milyon paya karşılık 76 milyon 200 bin lira yatırım yapılacak.

Şirket tarafından KAP’a yapılan bildiriminde aşağıdaki ifadelere yer verildi:

Şirketimizin faaliyet konusu dahilinde yapı sektöründe faaliyet gösteren QUA Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş.’ne yatırım yapılmasına ilişkin girişim sözleşmesi imzalanmıştır.

Sözleşme uyarınca;

Şirketimiz ve Hedef Portföy Yönetimi A.Ş. Değer Girişim Sermayesi Fonu üzerinden Şirketin 105.000.000.-TL sermayesi içerisinde %4,76’sına tekabül eden 5.000.000 paya karşılık 76.200.000.-TL yatırım yapılacaktır. Satın alma ile ilgili hazırlanan fiyat tespit raporuna göre %16 iskonto uygulanmıştır.

Söz konusu yatırımın 1.800.000 paya karşılık 27.432.000.-TL kısmı Hedef Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş. tarafından gerçekleştirilecektir.

QUA Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş., 2015 yılında Aydın OSB’de 232.930 m2’lik alanda 70.000 m2 kapalı alanda kurulmuştur. Şirketin faaliyet konusu yurt içinde ve yurt dışında yer ve duvar seramiği, yer ve duvar karosu, vitrifiye ürünleri ve granit üretmektir. Şirket, seramik, vitrifiye, granit ve karo hammaddeleri ile yapıştırıcıları üretimi, alım satımı, ithalat ve ihracatı yapmaktadır.

Şirket’in toplam üretim kapasitesi 11 milyon m²’ye ulaşmış olup, Türkiye’nin sadece teknik granit üretimi yapan en büyük tesis olma özelliği bulunmaktadır.

Halka arza hazırlanan QUA Granite, söz konusu başvuruya ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) kararını bekliyor.

(Para Ajansı,Kader TEZ)

0 0 oy
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster