DOLAR 16,3219 1.5%
EURO 17,4316 0.64%
ALTIN 968,000,20
BITCOIN 4832472,97%
İstanbul
23°

AÇIK

20:31

AKŞAM'A KALAN SÜRE

hisse başı 20 tl temettü veren bu şirket tarihleri kesinleştirdi!

Hisse başı 20 TL temettü veren bu şirket tarihleri kesinleştirdi!

ABONE OL
22/03/2022 11:19
hisse başı 20 tl temettü veren bu şirket tarihleri kesinleştirdi!
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul’un köklü şirketlerinden Otokar rekor kar payı kararı verdi oran yüzde 2000 pay başına 20 Tl temettü ödenecek! Hesaplara aktarılacak tarih kesinleşti! Ne zaman? Hisse başı 20 TL temettü veren bu şirket tarihleri kesinleştirdi! Nasıl alırım? 

Hisse başı 20 TL temettü veren bu şirket tarihleri kesinleştirdi!

OTOKAR OTOMOTİV VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş.OTKAR

Şirketin Olağan Genel Kurul Toplantısında görüşülen temettü ödeme tarihlerinin onaylanmasından sonra Kamuoyuna yapılan açıklamada tarihlerin kesinleştiği ve belirtilen tarihlerde OTOKAR yatırımcısının hesabına ödeneceği kararlaştırıldı. Hisse başı 20 TL

Kar payının şirket tarafından ödeneceği ve payın kar payı hakkı bulunmadan işlem görmeye başlayacağı tarih (kesinleşen). 28.03.2022
Payları Borsa‘da işlem gören pay sahiplerinin hesaplarına giriş yapılacağı tarih. 30.03.2022
Borsada işlem gören tipteki payların hak sahiplerinin belirlendiği tarih. 29.03.2022

Temettü nasıl alınır?

Temettü, diğer adıyla şirketlerin elde etmiş olduğu kar payı dağıtımına hak kazanmak için, kar payı dağıtımı yapılmadan en az 2 gün önce, elinizde bulunan lot sayısı farketmemeksizin temettüden fayda sağlayabilirsiniz.

Merak edilen bir diğer konu da, kar payı verilecek olan gün şirketin hisse fiyatında ne gibi değişiklik olur. Temettü’nün dağıtıldığı gün hissenin fiyatı, adet başına brüt kar payı miktarı kadar düşmektedir. Ancak bu düşüşü düzeltilmiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı geri yansıtıldığı için görmek mümkün değildir. Sadece düzeltilmemiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı dağıtım günü olan düşüşü görmeniz mümkün olmaktadır.

Tarihi belli olan temettünün dağıtımı sonrasındaki 2 işlem günü sonrası, bankanızı ya da aracı kurumunuzu aramanıza gerek kalmadan, tutar hesabınıza yatırılır. Ancak dağıtımdan 2 iş günü sonrası hala hesabınıza aktarılmamışsa, bu durumda aracı kurum ya da bankanızı arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen kar payı ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli kar payı yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen kar payı dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Nasıl temettü alırım

Temettü, diğer adıyla şirketlerin elde etmiş olduğu kar payı dağıtımına hak kazanmak için, temettü dağıtımı yapılmadan en az 2 gün önce, elinizde bulunan lot sayısı farketmemeksizin temettüden fayda sağlayabilirsiniz.

Merak edilen bir diğer konu da, temettü verilecek olan gün şirketin hisse fiyatında ne gibi değişiklik olur. Temettü’nün dağıtıldığı gün hissenin fiyatı, adet başına brüt temettü miktarı kadar düşmektedir. Ancak bu düşüşü düzeltilmiş hisse fiyat grafiklerinde temettü geri yansıtıldığı için görmek mümkün değildir. Sadece düzeltilmemiş hisse fiyat grafiklerinde temettü dağıtım günü olan düşüşü görmeniz mümkün olmaktadır.

Tarihi belli olan temettünün dağıtımı sonrasındaki 2 işlem günü sonrası, bankanızı ya da aracı kurumunuzu aramanıza gerek kalmadan, tutar hesabınıza yatırılır. Ancak dağıtımdan 2 iş günü sonrası hala hesabınıza aktarılmamışsa, bu durumda aracı kurum ya da bankanızı arayıp bilgi edinebilirsiniz

Hisse başı 20 TL

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/ Hisse başı 20 TL

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP