DOLAR 16,7742 0.07%
EURO 17,5066 0.09%
ALTIN 975,76-0,01
BITCOIN 3216070,22%
İstanbul
23°

AÇIK

KALAN SÜRE

i̇nfo yatırım aracı kurumdan sonra çizgi film sektöründe mi?

İnfo Yatırım aracı kurumdan sonra çizgi film sektöründe mi?

ABONE OL
28/05/2022 16:13
i̇nfo yatırım aracı kurumdan sonra çizgi film sektöründe mi?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

İnfo Yatırım aracı kurumdan sonra çizgi film sektöründe mi? İnfo Yatırım, ”metaverse” adı altında infoverse’ü duyurdu. Peki metaverse nedir? Uzmanlarına sorduğumuz metaverse hakkında tüm detaylar ve daha fazlası…

İnfo Yatırım aracı kurumdan sonra çizgi film sektöründe mi?

İnfo Yatırım, InfoVerse’ü İstanbul’da düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı. Daha çok uzaktan eğitim sistemlerinden tanıdığımız learn brite sistemine kurulu olan ”metaverse” adı altında yayınlanan 3D platformu inceledik.

Kullanımı, bildiğimiz Blockchain tabanlı OVR, Sandbox ve Decentraland’e kıyasla oldukça zor olan bu uygulamanın, Metaverse ile değil de Teams ve Skype ile karşılaştırılmasının daha doğru olabileceğini düşünmek mümkün.

Aynı zamanda bu tarz organizasyonlara metaverse demek pek doğru olmaz. Sadece arttırılmış gerçeklik ve avatar ile organizasyon yapan ve bunu Metaverse diye ilan edilmesi çok sık rastlanan bir durum. Bu organizasyonlar blockchain tabanlı bir token ekosistemine dayanmıyor bu yüzden gerçek Metaverse üzerinde alınmış bir arsada kurulmuş bir imzası yok.

Metaverse dünyasına adım attık açıklamalarının ardından uzmanlara sorduk, Metaverse nedir? Gerçek Metaverse nedir?

Metaverse dünyasındaki yatırımları ve girişimleri ile adına duyuran girişimci Ali Bahçuvan’ a göre gerçek Metaverse dünyası nedir?

“Metaverse, antik yunancada öteki, sonrası anlamına gelen meta ile evren kelimesi bir araya getirilerek yapılmış bir kurgudur. Sanal evren, dijital evren gibi…Bu aslında gelecekte internetin yerini alabilecek bir kavram. Ancak burada güvenlik ve işlemlerin gerçekliği açısından, gerçek blockchain üzerinde kurgulanması çok önemli. Bir çok şirket arttırılmış gerçeklik üzerinde çizgi animasyon uygulamalarını Metaverse diye duyuruyor. Halbuki burada aldığınız arsadan kullandığınız coin’e ve token a kadar herşey çok önemli

Herşeyin telefonla mobil olduğu bir dünyada biz de mobilde çalışan Metaverse blockchain uygulamaları üzerine çalışıyoruz. Sanal gerçeklik gözlükleri ise şu an gerçek blockchain dünyasına entegre olamadı.

Arsa fiyatları açısından pahalı olan decentraland ve sandbox yerine mobilde çalışabilen tek Metaverse blockchain’i olan Over, ovr bence ileride diğerlerini yakalayabilir, çünkü gerçek dünya haritası üzerinde sınırlı sayıda basılmış bir token.

Gerçek blockchain tabanlı uygulamalarda arsanın sanal evrendeki yeri ve adresi bellidir. Firmalar adres olarak bunları verir. Diğerleri sadece bir çizgi film animasyon platformu üzerinde, oyun sitesi üzerinde link verebilen uygulamalardır. Bunlar gerçek Metaverse değil animasyon verse veya oyun sitesi denebilir.

Biz teknoparklar için yaptığımız tasarımlarımızda bir yandan kendi nft’leri etherium zinciri üzerinde open sea gibi borsalara bağlanan yapılar ile inşa ederken, diğer taraftan blockchain zincirine bağlı arsa ve tapu kayıtlarının asla silinemediği yerler inşa etmeyi tercih ediyoruz. Çünkü burada milyarlarca kişilik bir ekosisteme dahil olurken diğerinde sadece bir oyun sitesine bağımlı olma durumu var.” diye açıkladı.

info yatırım

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP