İngiltere Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı: Her Şeyinizi Kaybetmeye Hazır Olun!

İngiliz Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), kripto para birimlerinin son derece yüksek seviyede risk içerdiğini belirterek, kripto varlıklara yatırım yapanların tüm paralarını kaybetmeye hazır olması gerektiğini vurguladı.

İngiliz regülatörler, en son kripto para boğa rallisinden kâr etmek isteyen yatırımcılar için sert bir uyarıda bulundu: Her şeyi kaybetmeye hazır olun. Financial Conduct Authority (FCA) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paralara veya yatırımlara ve bunlarla bağlantılı kredilere yatırım yapmak, genellikle yatırımcıların parasıyla çok yüksek riskler almasını içerir. Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yaparsa, tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdır.”

FCA’nın endişeleri arasında fiyat oynaklığı, sunulan ürünlerin karmaşıklığı ve birçok ürünün etrafında tüketici koruma düzenlemelerinin olmaması yer alıyor.

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin;

Geçtiğimiz yıla göre ciddi bir yükseliş gösterdi ve 2017 çılgınlığını tekrar yaşattı. BTC, dün bir düzeltme başlattı ve neredeyse %21 oranında geriledi. Bu, küresel piyasaların geçen yıl pandemiyle ilk kez sarsılmasından bu yana en büyük iki günlük düşüşü ve kırılan rekorları zaman anlamında yakından takip ediyor.

Kripto varlıkların yeniden nakit paraya çevrilebileceğine ilişkin bir garanti olmadığı bildirilen açıklamada, şirketlerin pazarlama stratejilerinde varlıklara ilişkin kazancın abartılırken, risklerin olduğundan düşük gösterilmiş olabileceği de aktarıldı.

(PA,Para Ajansı, Kader Tez)

5 1 oy
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster