DOLAR 17,9580 -0.02%
EURO 18,2646 0%
ALTIN 1.028,590,09
BITCOIN 433000-3,55%
İstanbul
24°

AÇIK

KALAN SÜRE

işık menkul bilanço açıkladı net karını yüzde 90 artırdı!

Işık Menkul bilanço açıkladı net karını yüzde 90 artırdı!

ABONE OL
03/08/2022 09:44
işık menkul bilanço açıkladı net karını yüzde 90 artırdı!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Işık Menkul bilanço açıkladı net karını yüzde 90 artırdı Işık Menkul’ün yenilikçi iş modeli 2022 yılının ilk yarısında konsolide net karını yüzde 90 artırdı.

Işık Menkul bilanço açıkladı net karını yüzde 90 artırdı Güçlü gelen bilanço sonrası Genel Müdür Hakan Kocaman açıklama yaptı.

Yenilikçi bir hizmet anlayışı ile finansal hizmetleri geniş kitlelere ulaştırmayı hedefleyen Işık Yatırım Menkul Değerler, 2022 ilk yarı konsolide net karını bir önceki yılın aynı dönemine göre %90 artırarak 11,458,136 TL olarak açıkladı.
  
Müşteri odaklı yeni iş modeliyle ve yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Işık Menkul Değerler, konsolide net karını 2022 yılının ilk altı ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 90 artırarak 11,458,136 TL olarak açıkladı. Aynı dönemde, müşteri varlık büyüklüğünü 5 kattan fazla büyüme ile 210 milyon TL’den 1.1 milyar TL’ye yükselten Işık Menkul, Temmuz ayı sonunda ise 1.4 milyar TL büyüklüğe erişti. Şirketin özkaynakları 3 kat artarak 135.8 milyon TL’ye yükselirken, aktif büyüklüğü de 3.4 kat artarak 567 milyon TL’ye ulaştı.

işık menkul bilanço


2021 yılında hisse senedi işlemlerinde başlatmış olduğu “sıfır aracılık komisyonu” uygulamasını ayda 10 milyon TL işlem hacmine kadar tüm müşterilerine sunan Işık Menkul, bu politikasını sürekli hale getirerek 2022 yılında da müşterilerine maliyet avantajı sağladı.
 
Sadece son bir yıl içinde teknolojiye 9.8 milyon TL yatırım yapan, tecrübeli kadrosunu genişleterek istihdamı yüzde 40, özkaynaklarını ise 3 kat artıran Işık Menkul; son teknolojiyi,  iyi  insan kaynağı ve güçlü sermaye yapısıyla birleştirmeyi başardı. Şirket, teknik altyapısını yenileyerek dijital ve görüntülü hesap açma; yüksek hızlı sunucular; kolokasyon ve hızlı emir sistemleri; kendi CRM uygulaması ve Türkiye’nin ilk 10 büyük bankasıyla gerçekleştirdiği otomasyon sayesinde müşterilerinin banka hesapları ile Işık Menkul hesapları arasındaki nakit giriş-çıkışlarını 3 dakikadan az bir süreye indirdi.
 
2022 yılında KIG Portföy Yönetimi’nin kuruluş ve faaliyet izinlerini alan Işık Menkul, müşterilerine Portföy Yönetimi ve Fon Yönetimi hizmetlerini de sunmaya başlıyor. Ankara, İzmir ve Adana’da irtibat büroları açan Şirket, İstanbul dışındaki büyük şehirlerde de faaliyete geçmiş oldu.
 
2021 yılında 133 milyon TL tutarında bono ihraç eden Işık Menkul,  bireysel ve kurumsal yatırımcıların Şirketin mali yapısına duydukları güvenle, bu rakamı 2022 yılının ilk 7 ayında 364 milyon TL’ye çıkardı. Konsorsiyum üyesi olarak 15 adet halka arzda yer alan Işık Menkul, sermaye piyasalarındaki tüm ürünlerde hizmet veren bir yapıya kavuştu

işık menkul bilanço


Müşteri emirlerinin yüzde 92’sinin dijital kanallardan geldiğini belirten Işık Yatırım Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hakan Kocaman, önümüzdeki dönemde de Işık Menkul’ün hızla büyümeye devam edeceğini ve tüm sermaye piyasası ürünlerinde iddalı bir oyuncu olmayı hedeflediklerini belirtti. Bu kapsamda, organize piyasalarda pazar payını artıran Işık Menkul; bono, eurobond, opsiyon ve diğer tezgah üstü ürünlerde de yatırımcılarına hizmet vermeye başladı.
 
Hakan Kocaman, Işık Menkul’ün başarısının sırrının güçlü iş modeli, dijital dönüşüme hızlı  uyum, takım ruhu ve sürekli gelişim olduğunu belirterek “Verdiğimiz kaliteli ve hızlı hizmet sayesinde artan müşteri adetleri ve müşteri varlıkları ilk yarı finansal tablolarımıza yüzde 90 konsolide net kar artışı olarak yansıdı. Bu dönemde özkaynaklarımız 3 kat artarken, aktif büyüklüğümüz de 3.4 kat arttı. Bu başarıda büyük emeği olan tüm ekip arkadaşlarımı tebrik ederken, bize güvenerek bizleri tercih eden ve sürekli gelişimimizde itici güç olan müşterilerimize de yürekten teşekkür ediyorum. Dijital yatırım platformumuz sayesinde sektörde sadece büyük müşterilerin alabildiği Özel Bankacılık hizmetlerini; uygun fiyatlı, çoklu ürün ve kaliteli hizmetle birleştirerek geniş kitlelere ulaştıracağız” dedi.

işık menkul bilanço

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/“ Işık Menkul bilanço açıkladı net

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP