DOLAR 16,3175 1.49%
EURO 17,4840 0.94%
ALTIN 972,180,63
BITCOIN 4874493,35%
İstanbul
23°

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

işık menkul’den 2021’de güçlü performans!

Işık Menkul’den 2021’de güçlü performans!

ABONE OL
16/03/2022 12:57
işık menkul’den 2021’de güçlü performans!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Işık Menkul’den 2021’de 15,1 milyon lira net kar haberi geldi. Sektördeki bilgi ve tecrübesi ile fark yaratan Yönetim Kurulu Başkanı Hakan KOCAMAN “İstihdam artışı, IT altyapısı, marka bilinirlik çalışmaları kapsamındaki bütçemizi üç kat artırdık ve bu yatırımların karşılığını fazlasıyla aldığımız bir yılı geride bıraktık” dedi

Işık Menkul’den 2021’de güçlü performans! Yönetim Kurulu Başkanı Hakan KOCAMAN “İstihdam artışı, IT altyapısı, marka bilinirlik çalışmaları kapsamındaki bütçemizi üç kat artırdık dedi

Işık Yatırım Menkul Değerler’in net karı 2021 yılında bir önce yıla göre yüzde 132 artarak 6,5 milyondan 15,1 milyon TL’ye ulaştı.

Işık Yatırım Menkul Değerler, 2021 yılı finansal sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı. Buna göre, 2022 yılında çalışan sayısını yüzde 75 artırarak insan kaynağını güçlendiren Işık Menkul, bu güçlü büyümeyi finansal tablolarına da yansıttı.

2021 yılı net karını bir önceki yıla göre yüzde 132’lik artışla 15,1 milyon TL’ye taşıyan Işık Menkul, 65 milyon TL olan müşteri varlık büyüklüğünü ise 11 kat artırarak 640 milyon TL’ye ulaştırdı.

Bakiyeli müşteri sayısını da 6 kat artıran Işık Menkul, müşteri başına varlık tutarını ise 90 bin TL’den 210 bin TL seviyelerine taşıdı.

işık menkul değerler a.ş. mali i̇şler yöneticisi i̇ş i̇lanı - kariyer.net
Işık Menkul’den

Verilen bilgiye göre, 2021 yılına personel, teknik altyapı, pazarlama, müşteri ilişkileri alanında yaptığı yatırımlarla giren Işık Menkul, yeni iş modeli kapsamında birçok başarılı çalışmaya da imza attı.

10 bankayla otomasyon sağlanırken, Işık Menkul teknik ekibi tarafından geliştirilen CRM uygulaması, dijital hesap açma sistemi, yetki belgesi artırımları (bono/tahvil üyeliği, halka arz belgesi), yüksek hızlı sunucular, kolokasyon-hızlı emir sistemleri gibi atılımlar hayata geçirildi.

Aynı dönemde KIG Portföy Yönetimi AŞ’nin kuruluşu gerçekleştirilirken, yıl içerisinde periyodik olarak IT altyapı değişim ve güçlendirme çalışmaları da hayata geçirildi.

Üç seferde toplam 133 milyon TL tutarında bonoyu başarıyla ihraç eden Işık Menkul, aynı süre içinde konsorsiyum üyesi olarak 8 adet halka arz faaliyetinde bulundu.

işık menkul, 2021'de 15,1 milyon lira net kar elde etti

– ‘Başarının sırrı güçlü iş modeli, takım ruhu ve sürekli gelişim’

Sektördeki tecrübesi ve birikimi ile fark yaratan Işık Yatırım Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hakan Kocaman, 2021’e 33 personelle başlayan şirketin yüzde 80’e yakın bir büyümeyle yılı 58 personelle kapattığını belirtti.

Kocaman, şu değerlendirmelerde bulundu:

‘İstihdam artışı, IT altyapısı, marka bilinirlik çalışmaları kapsamındaki bütçemizi üç kat artırdık ve bu yatırımların karşılığını fazlasıyla aldığımız bir yılı geride bıraktık. Bu başarı için emek veren tüm ekip arkadaşlarımı tebrik ediyor, bize güvenerek bizleri tercih eden müşterilerimize de yürekten teşekkür ediyorum. Başarımızın üç önemli odak noktasını güçlü iş modeli, takım ruhu ve sürekli gelişim olarak özetleyebilirim. Müşterilerimizin maliyetlerini ciddi ölçüde azaltan yeni iş modelimizin başarısını hem müşteri rakamlarıyla hem de yıl sonu finansal tablolarımızla net bir şekilde ortaya koymuş olduk.

Sektörde sadece büyük portföyü olan yatırımcıların alabildiği özel bankacılık hizmetlerini geniş kitlelere, dijital platformumuz aracılığıyla uygun fiyat, çoklu ürün ve kaliteli hizmetle birleştirerek ulaştırmak istiyoruz. Hem Türkiye sermaye piyasalarına hem yeni ve dinamik kadromuza hem de yeni iş modelimize güveniyoruz. Bu nedenle hedefimizi büyük tuttuk. Işık Menkul Değerler’i geniş ürün yelpazesiyle sermaye piyasasının tüm ürünlerinde hizmet veren, dijital bir yatırım bankası konumuna getirmek istiyoruz.’

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın Işık Menkul’den Işık Menkul’den Işık Menkul’den

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;
  • ışık

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP