#ISKPL Işık Plastik hissesi ne zaman işlem görmeye başlayacak?

  • Ekonomi

2021 Yılının ilk halka arzı Işık Plastik Garanti Yatırımın konsorsiyum liderliğinde sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Hisse ne zaman işleme açılacak?

Daha önceki halka arzlara göre daha sorunsuz tamamlanan halka arzda yaklaşık 400 Bin yatırımcı Işık Plastik hissesi talep etti. Işık Plastik halka arzı talep toplama işlemi 22 Ocak cuma günü saat 13:00’da sona erdi. ‘Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış’ yöntemi uygulayan Işık Plastik hisseleri ne zaman hesaba geçecek sorusu gündeme geldi.

Hisseler 22 Ocak halka arz günü sonunda hesaba geçti. Halka arza ilk gün katılanlarına 29 lot ikinci gün katılanlarına 28 lot verildi. Daha az lot talep eden yatırımcılar daha az lot aldı.

IŞIK PLASTİK ARACI KURUM RAPORLARI

Işık Plastik ne zaman işlem görmeye başlayacak?

Işık Plastik Logo Vector (.EPS) Free Download

Daha önce gerçekleşen halka arzlarda hisseler hesaplara geçtiğinden 2 iş günü sonrasında borsada işlem görmeye başlamıştı. Eğer yine bu şekilde bir durum söz konusu olursa Işık plastik hisseleri, 26 Ocak 2021 tarihinde borsada işlem görmeye başlayabilir.

Fakat daha önceki halka arzlarda hisseler hesaba 2 iş günü sonrasında geçmişti, şimdi ki halka arzda ise gün sonunda hesaba geçti, Analistlere göre bu halka arz daha çabuk bir sürede işlem görmeye başlayabilir. Bu konuya ilişkin Kamuoyu Aydınlatma Platformuna yapılmış bir bildirim bulunmuyor. İşlem göreceği gün öncesi Borsa İstanbul KAP üzerinden seans öncesi gerekli bildirimi yapacak.

Borsa İstanbul duyurdu! Işık Plastik perşembe günü başlıyor!

Talep verilirken gönderilen tutarların iadeleri ne zaman geçecek?

Yatırımcılar hisseyi almak için emir verdikleri tutarın geri kalanını 2 İş günü içerisinde hesaplarında yeniden görebilecekler. Yakın geçmişte yapılan halka arzlar incelendiğinde, halka arz talep toplama tarihinin bitiminin hemen ardından hisseler yatırımcıların hesaplarına geçiyordu. Bazı halka arzlarda bu süre bir haftayı bulabiliyordu.

Borsamız bünyesindeki piyasaların işleme açıldığı, işlem yapanlara ve tüm kamuoyuna her işlem günü işleme başlama saatlerinde gong çalınması suretiyle simgesel olarak ilan edilmektedir. Söz konusu simgesel ilan, başta şirket paylarının ilk defa işlem görmeye başlaması olmak üzere, önemli gün ve olaylarda Borsamız tarafından kutlamaya dönüştürülmekte ve bu amaçla Borsamızda gong törenleri düzenlenmektedir.

Borsa İstanbul, bugüne kadar halka açılan şirketlerle sınırlı olan gong törenlerini tüm tüzel kişilere açma kararı almış ve özellikle şirketlerin görsel, yazılı ve dijital medyada güçlü ve yaygın şekilde yer almalarına imkan yaratmıştır.

1.5 2 oylar
Beğendiniz mi?
guest
1 Yorum
Eski Yorumlar
Yeni Yorumlar En çok oy alan yorumlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Anonim

tamam