Karel Elektronik’ten Vodafone’a 90 milyonluk satış

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Karel Elektronik Vodafone ile baz istasyonlarının modernizasyonuna ilişkin anlaşma yapıldığını KAP’a bildirdi.

Karel Elektronikten yapılan bildirimin detaylarına göre aşağıdaki ifadelere yer verildi

Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.’nin Ankara, Kayseri, Samsun, Adana, Diyarbakır ve Erzurum bölgelerinde yer alan 51 ildeki baz istasyonlarında şebeke erişilebilirliğini artırmak amaçlı enerji yedekleme sistemlerinin yenilenmesi ve güçlendirilmesi faaliyetlerini içeren bir servis sözleşmesi imzalamak üzere Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. tarafından resmi olarak davet edilmiş bulunuyoruz.

Söz konusu iş için imzalanacak sözleşme, 01.04.2021 tarihinden itibaren 3 yıl boyunca geçerli olacaktır. Tarafımızca iş toplamının sözleşme birim fiyatlarıyla yaklaşık 90 Milyon TL civarında olacağı tahmin edilmektedir.

5 yıldır otomotiv teknolojilerine yönelik çalışmalar yapan Karel, TOGG’un bagaj kapağı kontrol ünitesi tasarımı ve üretim faaliyetleri için tercih edildiğini açıkladı.

Türkiye’nin Otomobili’nin fabrikasının inşaası hızla devam ederken teknoloji alanında da gelişme yaşandı. Elektronik alanında faaliyet gösteren ve yerli şirket olan Karel, TOGG’un araçlarının bagaj kapağı kontrol ünitesinin tasarım ve üretimini gerçekleştirecek.

Karel Elektronik Hakkında

Karel, yaklaşık 3500 çalışanı ve 35 yıllık deneyimiyle Türkiye’de elektronik haberleşme sistemlerine geçişte öncü olmuş, Türkiye’nin Ar-Ge’den tasarıma, üretimden satış sonrası hizmetlere kadar tüm süreçlere sahip lider teknoloji şirketidir.

Bilançosu

  • Net dönem karı 120 milyon seviyesindedir.
  • FAVÖK karı 200 milyondur.

Hisse performansı

5 1 oy
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster