Kartal Yenilenebilir Enerji talep topluyor! Nasıl katılınır?

  • Halka Arz

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Kartal Yenilenebilir Enerji talep topluyor! Kartal Yenilenebilir Enerji bugün Borsa Birincil Piyasada talep topluyor. Halka arza nasıl katılınır? Tüm detayları…

Kartal Yenilenebilir Enerji talep topluyor!

Halka arz olacak paylar ne kadar?

Şirket sermayesinin 45.000.000 TL’den 55.000.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 10.000.000 TL nominal değerli payın ve ortaklara ait 5.000.000 TL nominal değerli payların halka arzı gerçekleştirilecek.

Borsa’da hangi pazarda işlem görecek?

Halka arz sonrası payların Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem göreceği açıklandı

Şirket taahhütleri

Şirket, payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl süreyle;

  • Herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmayacağına ve bedelsiz sermaye artırımı hariç dolaşımdaki payların bu suretle artırılmamasına,
  • Bu süre boyunca yeni bir satış ve halka arz yapmaması, pay miktarının artmasına neden olacak herhangi bir karar alınmamasını taahhüt etmiştir.

Nasıl katılınır? Saat kaçta?

Kartal Yenilenebilir Enerji, 9 Temmuz (Bugün) ve 12 Temmuz (Pazartesi) Borsa Birincil Piyasa’da #KARYE.HE kodu ile 10.30 – 13.00 saatleri arasında hisse fiyatı 8 TL‘den talep toplayacak.

Emir detayları;

  • Süre, İptale Kadar Geçerli yoksa Günlük
  • Emir Tipi, Limitli yoksa Normal
  • Saat, 10.30 – 13.00 saatleri arası

Kartal Yenilenebilir Enerji hakkında

Şirket’in halihazırda 9 adet bağlı ortaklığı bulunmakta olup, bu bağlı ortaklıkların sahip oldukları güneş enerjisi santralleri güneş enerjisinden elektrik üretimi gerçekleştirmekte ve üretilen bu elektrik ilgili enerji piyasası düzenlemeleri çerçevesinde dağıtım kuruluşlarına satılmaktadır. 

Şirket, bağlı ortaklıkları aracılığıyla sahip olduğu lisans altı güneş enerjisi santrallerinden üretilen elektrik enerjisinin satışıyla 2018 yılında 42 Milyon TL, 2019 yılında 51,4 Milyon TL ve 2020 yılında 65,1 Milyon TL tutarında satış hasılatı elde etmiştir. 

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://t.me/borsaistanbulforum

Şahin İNCESÖZ

5 1 oy
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster