#KENT Kent Gıda söylentilere ilişkin açıklama yaptı!

Şirket ana ortağı olan Yurtdışı menşeili Mondelez Inc. şirketinin faaliyetlerinin Kent Gıda’yı etkilemediğini, herhangi bir değişiklik beklenmediğini duyurdu.

Kent Gıda ve Mondelez Inc ortaklığı tarihçesi

2002 yılında Cadbury, Kent Gıda hisselerinin çoğunluğunu satın aldı, 2007 yılında ise Intergum’ı da satın alarak iki şirketi Kent Gıda bünyesinde biraraya getirdi. 2010 yılında küresel bir operasyonla Cadbury, Kraft Foods tarafından satın alındı ve Kent Gıda, Kraft Foods bünyesine girdi. 2012 yılında Kraft Foods temel gıda ürünleri işini ayırarak Mondelēz International adı altında dünya çapında ilk küresel atıştırmalık ürünler şirketini kurdu.

Kent Gıda 2013 yılında Türkiye’nin ilk 500 ihracatçı firması arasına girmiştir. İstanbul Sanayi Odası’nın hazırladığı listede de ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer almaktadır.

Halen Kent Gıda San. ve Tic. AŞ.Türkiye’de Mondelez International Holdings LLC. şemsiyesi altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Hisse Performansı

Kent Gıda şirketinin hisseleri yeni yılda tek fiyat yöntemi ile işlem görüyor. Borsa İstanbul tarafından Eylül ayında duyurulan Pazar paylarının değişmesi sonucu hisse Piyasa Öncesi işlem Platformuna alınacağı duyurulmuştu.

Hisse gün içerisinde 15:30 itibari ile %4 Yükseliş ile 343,20 TL fiyatından işlem görüyor. Hisse bulunduğu pazar kuralları nedeni ile brüt takas ve tek fiyat yöntemi ile işlem görmek zorunda.

Hisse fiyatı geçtiğimiz yıl içerisinde %1200’den fazla artış göstererek yatırımcılarını sevindirmişti.

Şirket Kamuoyu Aydınlatma Platformuna yaptığı bildirimde aşağıdaki ifadelere yer verdi

Çeşitli yurtdışı basında ve sosyal medyada, Şirketimiz’in ana ortağı Mondéléz International Inc.’in, 5/01/2021 tarihinde Amerikan NASDAQ Borsası’na yaptığı basın duyurusunda (https://www.nasdaq.com/press-release/mondelez-international-acquires-hu-a-well-being-snacking-company-2021-01-05), Amerikan sağlıklı atıştırmalık ve çikolata sektöründe faaliyet gösteren Amerika Birleşik Devletleri merkezli Hu Master Holding’i satın aldığı bilgileri yer almıştır. Söz konusu satın almanın, Şirketimiz faaliyetlerinde, finansal ve yönetim/sermaye yapısında herhangi bir değişiklik meydana getirmesi öngörülmemekte olup, işbu açıklama, Özel Durumlar Tebliği’nin 9’uncu maddesi çerçevesinde, paylarımızın değerini, fiyatını veya yatırımcılarımızın yatırım kararlarını etkileyebilecek yanlış ve gerçeğe aykırı haber veya söylentilerin çıkmasına engel olmak amacıyla yapılmıştır.   Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

5 1 oy
Beğendiniz mi?
guest
1 Yorum
Eski Yorumlar
Yeni Yorumlar En çok oy alan yorumlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Anonim

Haram zadeler