Kripto varlık yönetmeliği sonrasında bir ödeme şirketi faaliyetlerini sonlandırıyor

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Merkez Bankası’nın kripto varlıklarla ilgili ödeme yasağı getiren düzenlemesinin ardından ödeme şirketi Digilira Pay, faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı. Şirketin CEO’su Serkan Bayar, alternatif çözümler arayacaklarını belirtti

Merkez Bankası’nın ödemelerde kripto varlıkları yasaklayan yönetmeliği finansal teknoloji sektörü alanında etkilerini hemen göstermeye başladı.

Ödeme şirketi Digilira Pay faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Digilira Pay CEO’su Serkan Bayar alternatif çözümler arayacaklarını söyledi. Bayar, yönetmeliğin etkileriyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Kripto para sahiplerinin güncel kurlardan alışveriş yapmasına imkan tanıyacak olan blokzincir ödeme geçidimiz Digilira Pay’i doğrudan etkileyen bir yönetmelik. Gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum ve çok üzgünüm. Alternatif çözümler üreteceğiz.

Tüm işlemlerin şeffaf bir şekilde blokzincire yazıldığı, tarafların vergi ile ilgili beyanlarını eksiksiz yaptığı, özellikle yurt dışından ülkemize gelecek olan kişilerin kripto paralarının itibari paraya dönüştürülerek ekonomimize kazandırıldığı bir modelden geldiğimiz nokta…

Bunca emek, kan, ter, gözyaşı… Tüm ekibimin çabası ve dünyanın en iyi blokzincir ödeme geçidini yapabilmek için vazgeçtikleri kariyerleri. Tabii ki yılmayacağız, vazgeçmeyeceğiz! Burada yapamazsak yapabileceğimiz yerlerde işimizi hakkıyla yapacağız.

Bloomberght

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster