Lufthansa sermaye artırımı için onay bekliyor

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Alman havayolu şirketi Lufthansa yıllık toplantısında 5.5 milyar euro sermaye artırımı için hissedarlardan onay istedi

Lufthansa, hissedarlarından şirketin pandemi sonrası bozulan bilançosunu onarmak için 5.5 milyar euro (6.6 milyar dolar) sermaye artırımı için onay istedi.

CEO Carsten Spohr yıllık toplantıda yatırımcılardan bu hamleyi desteklemelerini istedi. Spohr bu adımla bilançolarının güçleneceğini ve şirketin eski finansal istikrarına kavuşacağını belirtti. Şirket, sermaye artırımının zamanlaması konusunda karar olmadığını, koşullar uygun olursa bu yıl olabileceğini açıkladı.

Kararın onaylanması için oy çokluğuyla kabul edilmesi gerekiyor.

Salgın sonrası iflas tehlikesiyle karşı karşıya kalan Almanya’nın en büyük havayolu şirketi Lufthansa için hükümet tarafından 9 milyar euroluk kurtarma paketi sağlanmıştı.

Lufthansa geçen hafta yaz dönemine ilişkin seyahat rakamı tahminlerini aşağı yönlü revize etmiş, yılın ikinci yarısında aşılamada ilerleme sağlanana kadar önemli bir toparlanma beklemediklerini bildirmişti

Şirket hakkında;

Deutsche Lufthansa AG Avrupa’nın 2. en büyük dünyanın ise 9. en büyük havayolu şirketidir. Lufthansa yarı özel yarı kamusal şirket olup Almanya’nın en önemli markalarından biridir. Almanya’nın ulusal havayolu şirketidir. Kendi bünyesinde yaklaşık 100 ülkede 200 çeşit uçuş noktasına ve diğer ortak havayolları ile dünyada yaklaşık 410 uçuş noktasına hizmet sağlamaktadır. 2008 yılında dünyanın en iyi hava yolu şirketi seçilmiştir. Lufthansa’nın filosu Avrupa’nın en büyük havalimanı olan Frankfurt Havalimanında bulunmaktadır. Lufthansa AG ayrıca Swiss International Air Lines ve Austrain Airlins’ın sahibidir. Lufthansa 1997 yılından beri her yıl dünyadaki en iyi transatlantik seçilmektedir.

bloomberght

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster