DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4773762,26%
İstanbul
21°

HAFİF YAĞMUR

20:26

AKŞAM'A KALAN SÜRE

mad yazılım’dan teknolojide dev yatırım hamlesi !

Mad Yazılım’dan teknolojide dev yatırım hamlesi !

ABONE OL
27/12/2021 13:04
mad yazılım’dan teknolojide dev yatırım hamlesi !
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Web 3.0 alanında faaliyetlerini artıracağını ilan eden ve bunun için 200 milyon TL lik bütçe ayıran Mad Yazılım’dan dev yatırım haberi geldi. Kafein Yazılım’dan Smartiks paylarını 16 milyon TL’ye satın alan şirketin stratejik anlaşmasının detayları haberimizde

Mad Yazılım’dan dev yatırım

Söz konusu satın almaya ilişkin yapılan açıklamanın detaylarına göre Kafein Yazılım Kap attı söz konusu kap açıklamasına göre

Şirketimiz Yönetim Kurulu 24.12.2021 tarih ve 2021/24 sayılı toplantısında,


İştirak ve sermaye yapıları açısından daha sade bir yapıya kavuşulması ve operasyonel verimlilik artışı sağlanması amacıyla, Şirketimizin %6,43 oranında iştiraki olan Smartiks Yazılım Anonim Şirketi’nde sahip olduğu 862.500 adet A grubu ve 1.062.500 adet B grubu olmak üzere toplam 2.045.000 adet (%6,42) nama yazılı imtiyazlı hissenin tamamının borsa dışında beher pay başına 7,824 TL fiyatla 16.000.000 TL karşılığı Mad Yazılım ve Teknoloji Yatırımları Anonim Şirketi’ne satışına karar verilmiştir.
Yukarıda detayları verilen Finansal Duran Varlık Satışı işleminin, Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-23.1 Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği’nin Önemlilik Kriteri başlığını taşıyan 6. Maddesinde düzenlenen sınırların altında kaldığı değerlendirilmiştir.

Smartiks Yazılım hakkında

Smartiks Yazılım AŞ Türkiye merkezli bir yazılım şirketidir. Altı kategoriye ayrılmış çeşitli çözümler sunmaktadır: Oracle İnsan Kaynakları, Oracle Siber CRM, Oracle Müşteri Deneyimi, IoT ve SmartXpreience. Oracle İnsan Kaynakları, İK yönetimi için bulut tabanlı bir çözüm sunar. Oracle Siebel CRM, satış ve pazarlama departmanları için çözümler sunar. Oracle Müşteri Deneyimi, müşteri desteği ile ilgili farklı ürünler içerir. Kurumsal Yazılım Geliştirme, işletmelere özelleştirilebilir çözümlerin geliştirilmesinde yardımcı olur. IoT, IoT varlıklarının yönetimi için bulut tabanlı bir uygulama sağlar. SmartXperience, e-ticaret ve veri analitiği dahil olmak üzere işletme yönetimi için çözümler sunar. Şirket Sağlık, Sigorta, Bankacılık ve Finans, Perakende, Otomotiv, Kamu ve Telekom alanında faaliyet göstermektedir.

Hisse Performansı+

Mad Yazılım ve Teknoloji Yatırımları A.Ş, yazılım ve teknoloji dünyasının yeni yıldızı olmak amacıyla, sektöre hızlı bir giriş yaptı.

Teknoloji alanında gelişme potansiyeli olan şirketlere yatırım yapmak amacıyla kurulmuş bir girişim olan Mad Yazılım ve Teknoloji Yatırımları A.Ş önümüzdeki üç yılda 200 milyon TL yatırım yapmayı hedefliyor.

Özellikle satın alma yoluyla, geliştirme yatırımlarına odaklanan Mad Yazılım, Blockchain, Metaverse dünyası, DE-FI ve internet dünyasındaki yeniliklere hazırlanan şirketlere odaklanıyor.

Türkiye’nin genç ve yetenekli işgücünü ülkede tutup, dünyadaki yenilikleri takip eden şirketleri aradıklarını dile getiren Mad Yazılım, önümüzdeki dönemde ses getirecek satın almalar yaparak, piyasaya hızlı ve etkili bir giriş yapmayı planlıyor.

Başkanın Mesajı

Ağ toplumu olarak adlandırılan yeni dünya da bilgi, ağ ile aynı sınırlılıklara sahiptir. Gelişen teknolojilerle ağların gücü yükselmekte ve ağ toplumu fikri, günlük hayatımızı daha fazla etkilemektedir. Internet 2.0, ortaya koyduğu kitle kaynak yapıları ile, internetin Decentralized yani Merkeziyetsiz ve Peer to Peer (Eşten Eşe) olacak şekilde kullanılabilen, tamamen blok zincir destekli ve kişiselleşmiş hali olan Internet 3.0’a evrilmektedir.
Kuşak olarak sayısal göçmen olarak tanımlandığım bu dünyaya, sayısal yerli çalışma arkadaşları ile birlikte, Türkiye’nin genç ve yetenekli işgücünü ülkede tutabilmek, gelişim ve yeniliklere ayak uyduran takımlara destek olmak amacıyla yola çıktık.
Yeni ekonominin ağ yapısına uygun olarak yolculuğumuz boyunca işbirlikleri arayışında olacağız.

Mustafa BAHÇUVAN
Yönetim Kurulu BAŞKANI

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • mad yazılım

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP