Manas Enerji halka arz sonuçları ve işlem günü açıklandı!

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Eşit dağıtım yöntemiyle halka arz olan Manas Enerji’nin Borsa İstanbul’da işlem göreceği tarih ve halka arz sonuçları belli oldu. Tüm detaylar haberimizde.

Manas Enerji halka arz sonuçları ve işlem günü

Manas Enerji hakkında;

Enerji ve su kaynakları yönetimi konusunda ürün, hizmet ve yazılım çözümleri sunan teknoloji şirketidir. Gaz, su, elektrik ve ısı sayaçlarının üretimi, test ve kalibrasyonu, bakımı, bu konularda teknolojik hizmetletlerin yanı sıra, savunma sanayi sektörü başta olmak üzere endüstriyel alanda tasarım, ar-ge, imalat ve teknoloji geliştirme hizmetleri sunmaktadır.

Borsa’da hangi pazarda işlem görecek?

Halka arz sonrası payların Borsa İstanbul Ana Pazar’da “MANAS” koduyla işlem göreceği açıklandı

Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (Şirket) 7.800.000 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup, Şirketin sermayesini temsil eden 19.800.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen Şirket payları 27.07.2021 tarihinden itibaren Ana Pazar‘da 9,90 TL/pay baz fiyat, “MANAS.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 500.000 TL olarak belirlenmiştir.

Manas Enerji halka arz sonuçları;

Manas Enerji Yönetimi A.Ş. (Şirket) paylarının halka arzı 13.07.2021 ve 14.07.2021 tarihlerinde “Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi” ile Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da gerçekleşmiştir.
Şirket’in çıkarılmış sermayesinin 12.000.000 TL’den 19.800.000 TL’ye artırılması nedeniyle ihraç edilen 7.800.000 TL nominal değerli paylar halka arz edilmiştir.
Şirket paylarının halka arzında 1,00 TL nominal değerli payların halka arz fiyatı 9,90 TL olarak açıklanmış olup, belirlenen halka arz fiyatı ile halka arz büyüklüğü 77.220.000 TL olarak gerçekleşmiştir.
Halka arz, Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da “Borsa’da Satış-Sabit Fiyatla Talep Toplama ve
Satış” yöntemi ile yapıldığından, herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat yapılmamıştır. Borsa İstanbul tarafından paylaşılan verilere göre talep sonucunda halka arz büyüklüğünün toplamda 2,58 katına denk gelen 199.367.051 TL karşılığı filtre edilmemiş 20.138.086 TL nominal değerli talep gelmiştir.
Halka arza toplamda 19.450 olarak yatırımcı katılmıştır. Şirket paylarının halka arzında yatırımcı grubu bazında dağıtım bilgisi aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Satış geliri nerede kullanılacak?

Halka arza konu payların satışından sağlanacak fonun, aşağıda belirtilen hususlarda kullanılması planlanmaktadır.

  • %30’u ile finansman yüklü fazla olan kısa vadeli borçların kapatılması.
  • %15’in Ar-Ge ve yeni yatırımlar için kullanılması.
  • %55’i ile işletme sermayesi ihtiyacı için kullanılması,bu kapsamda stok, sözleşmesi imzalanmış projelerin finansmanı özkaynaklardan karşılanması planlanmaktadır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

SAKİNE KARACA

5 1 oy
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster