Merit turizm sermaye artırımı %1000 SPK’dan onay geldi!

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Merit turizm sermaye artırımı! Şirket tarafından KAP’a yapılan bildirimde kayıtlı sermayenin 11 kat artırılarak 28 milyon seviyesine yükseltilmesi için yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

Merit turizm sermaye artırımı hakkında KAP‘a yapılan açıklama;

Şirketimizin 200.000.000 (İkiyüzmilyon) TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 2.550.000 (İkimilyonbeşyüzellibin) TL çıkarılmış sermayesinin, 25.500.000 (Yirmibeşmilyonbeşyüzbin) TL (%1000 oranında) artırılmak suretiyle 28.050.000 (Yirmisekizmilyonellibin) TL’ye yükseltilmesine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan başvuru kapsamında sunulan izahname, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 03.06.2021 tarih ve 29/834 sayılı toplantısında onaylanmıştır. 

16 şubatta ilk adım gelmişti

Merit Turizm 16 Şubat tarihinde aldığı yönetim kararı sonrasında 2.550 Türk Lirası olan mevcut sermayesini 28.050 Türk Lirasına çıkarma kararı almıştı.

“Piyasa Öncesi İşlem Platformu”nda işlem gören paylarımızın, “Ana Pazar”da işlem görmesi için gerekli müracaatlar yapılacaktır. ifadelerine yer verilmişti

Merit Turizm hakkında

Net Holding A.Ş. iştiraklerinden Merit Turizm Yatırım ve İşletmeleri A.Ş., uluslararası standartlarda modern otelcilik yönetimi doğrultusunda hizmet vermek üzere 1988 yılında kurulmuştur.

Şirket günümüzde, Merit International Hotels & Resorts çatısı altında birbirinden seçkin otelleri ve iki bini aşan yatak kapasitesiyle Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen otel yönetimi şirketlerinden biri olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Merit International, kurum kimliği sistemini benimsemiş olmasının yanı sıra, pazarlama ve yönetim stratejilerine verdiği önem sayesinde sektöründe ayrıcalıklı bir yere sahip olmuştur.

Merit International kurulduğu günden itibaren Türkiye’de ve dünyada üst düzey yatırımcılarla temaslar kurarak, onları turizmde verimli yatırımlara yönlendirmede köprü vazifesi görmek ve yatırımları en iyi şekilde işletme amacındadır.

Grubun en önemli iş felsefesi ise her işletmesinde yaratıcılık, kalite ve misafir memnuniyetine öncelik vererek, işletmelerini karlı bir yatırım ortaklığına dönüştürmektir. Yeni fikirler üretebilme ve hızlı kararlar alarak hemen uygulamaya geçme başarısıyla ortaklarına yararlı olmak prensibini benimsemesi; Merit International’ın rakiplerinden bir adım önde olmasını sağlayan en önemli özelliğidir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

Şahin İNCESÖZ

4.7 3 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster