DOLAR 16,7450 -0.07%
EURO 17,5143 0.07%
ALTIN 974,05-0,19
BITCOIN 3236400,33%
İstanbul
25°

AÇIK

KALAN SÜRE

metro turizm ve mepet satılıyor  !

Metro Turizm ve Mepet satılıyor !

ABONE OL
18/04/2022 14:57
metro turizm ve mepet satılıyor  !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2018 yılında Gürcistan’a kaçan Galip Öztürk’ün kurduğu şehirler arası otobüs firması Metro Turizm ve bağlı ortaklığı bulunan petrol tesisi şirketi MEPET satışa çıkarıldı.

Metro Turizm ve Mepet satılıyor Galip Öztürk’ün kurduğu Metro Turizm ve bağlı ortaklığı bulunan petrol tesisi şirketi MEPET satışa çıkarıldı.

Kasım 1992’de Galip Öztürk tarafından kurulan şehirlerarası otobüs firması Metro Turizm ve bağlı şirketlerinin satışı için Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirim yapıldı.

akp'li belediye galip öztürk'ün kiracısı

TESPİT RAPORLARI HAZIRLANDIKTAN SONRA SATIŞA ÇIKACAK

Gazete Duvar’ın haberine göre; Metro Turizm, sahibi olduğu şirketlerle birlikte satışa çıkarıldı. Tüm şirketler için ayrı ayrı değer tespit raporları hazırlandıktan sonra satış işlemlerinin başlatılacağı ilan edildi. Metro Turizm ve bağlı ortaklığı bulunan petrol tesisi şirketi MEPET’in tüm paylarının satılması için değerleme yapılacağı ve değer tespitinin ardından satışın başlatılacağı belirtilen KAP bildiriminde şu açıklama yapıldı:

“Şirketimizin yüzde 100 oranında sahibi olduğu 100 milyon TL ödenmiş sermayeli Metro Turizm Seyahat Organizasyon Ve Ticaret A.Ş. paylarının tamamı ve bağlı ortaklığı olan MEPET Metro Petrol ve Tesisleri San. Tic. A.Ş.ye ait 1.370.000 adet imtiyazlı payları da dahil olmak üzere sahibi olduğu tüm payların satılması yönünde bahse konu şirketlerin ayrı ayrı değer tespit raporunun hazırlatılması hususunda değerleme şirketleri ile görüşülerek görevlendirilmelerine, değer tespit raporlarının düzenlenmesi akabinde oluşacak değerler üzerinden söz konusu satış işlemlerine başlanmasına karar verilmiştir.”

METRO TURİZM’İ GALİP ÖZTÜRK’ÜN KIZI YÖNETİYOR

Metro Turizm’in kurucusu Galip Öztürk, cinayete azmettirmekten müebbet hapis cezasına mahkum edilmesi üzerine 2018 yılında Gürcistan’a kaçmıştı. Yargılandığı çete davasından dolayı da hakkında yakalama kararı olan Galip Öztürk hakkında, Metro Holding’in internet sitesinde ‘onursal başkanı’ olarak yer alıyor. Metro Turizm’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı iseGalip Öztürk’ün kızı Fatma Öztürk Gümüşsu yürütüyor. Metro Turizm, 79 ilde yaklaşım bin acentesiyle faaliyet yürütüyor.

galip öztürk'ün kurduğu metro turizm ve mepet satışa çıkarıldı
Metro Turizm ve Mepet satılıyor

Twitter takip için => https://twitter.com/home

Telegram üye olmak için=> https://t.me/paraajansi 

Kanal abonelik ve bildirim için => https://paraajansi.com.tr/

Metro Turizm ve Mepet satılıyor

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • metro

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP