DOLAR 18,0534 0.46%
EURO 18,2375 -0.42%
ALTIN 1.020,580,37
BITCOIN 4226320,53%
İstanbul
28°

AÇIK

KALAN SÜRE

100 milyonluk rekor bedelsiz tamamlandı!

100 milyonluk rekor bedelsiz tamamlandı!

ABONE OL
15/06/2022 10:41
100 milyonluk rekor bedelsiz tamamlandı!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

100 milyonluk rekor bedelsiz tamamlandı! Şirket KAP’a yaptığı açıklama ile bedelsiz sermaye artırımının tescil edildiğini duyurdu. Kâr payından 100 milyonluk bedelsiz sermaye artırımı yapan Vakıf Finansal #VAKFN, KAP’a yaptığı açıklama ile rekor bedelsiz sermaye artırımının tescil edildiğini duyurdu. Yapılan açıklama ve daha fazlası haberimizde…

#VAKFN Vakıf Finansal 100 milyonluk rekor bedelsiz sermaye artırımı tamamlandı!

Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklamanın detayları;

rekor bedelsiz

Şirketimizin sermayesinin kayıtlı sermaye tavanı içinde, tamamı 2021 yılı karından karşılanmak üzere 100.000.000-TL tutarında bedelsiz artırılarak 500.000.000-TL’ dan 600.000.000-TL’na yükseltilmesi için yapılan başvuru Sermaye Piyasası Kurulu’nun 02/06/2022 tarih ve 29/838 sayılı kararıyla onaylanmıştır.Onaylı ihraç belgesi ekte sunulmaktadır.14/06/2022 tarihinde tescil edilmiş olup,14/06/2022 tarihinde TTSG ‘de tescili ilan edilmiştir.

Bedelsiz Sermaye Artırımı

Şirketlerin kendi iç kaynaklarını (emisyon primi, yeniden değerleme değer artışı, yedekler, iştirak ve duran varlık satış karları, temettü vb) Kullanarak yapmış oldukları ve ortaklarından ilave kaynak talep etmeden bedelsiz olarak hisse senedi dağıttıkları sermaye artırım türüdür. Hesaplara otomatik olarak yansıtılır. Yatırımcılarımızın herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Kayıtlı sermaye sisteminde bedelsiz hisse senetleri, sermaye artırımına gidilen günden (T+2) iki iş günü sonra hesabınıza geçer.

Bedelli sermaye artırımı

Bir şirketin esas sermayesine karşılık olan hisse senetlerinin bedelleri ödendikten sonra genel kurul kararı ile yeni hisse senedi çıkarılarak şirket sermayesinin arttırılmasıdır. Sermaye artırımına katılmak istemeyen pay sahipleri rüçhan haklarını “Bist Rüçhan Hakkı Kupon Pazarı” aracılığı ile satabilirler. Bedelli Sermaye artırımına katılmak isteyen yatırımcılarımız, katılacağı bilgisini tarafımıza bildirerek gerekli nakdi kullanım tarihinin son gününde saat 12:00 ye kadar hesaplarında bulundurmak zorundadır. 

Bedelsiz Sermaye Artırımı şirketlere ek bir finansman kaynağı sağlamamaktadır. Ancak, Bedelsiz Sermaye Artırımının en önemli avantajlarından biri emisyon primi ile iştirak ve duran varlık satış karı kalemlerinden yapılan sermaye artırımlarının şirketlere sağladığı vergi avantajıdır. Diğer bir avantaj ise şirketlerin enflasyon karşısında erimiş olan sermayelerini güncelleyebilmeleridir. 

Bedelli Sermaye Artırımı esas olarak şirketlere ek bir finansman kaynağı sağlar. Bedelli Sermaye Artırımı yoluyla şirketler faaliyet hacimlerinin büyümesine paralel olarak sermaye ihtiyaçlarını karşılarlar. Yeni yatırımlar sonucunda şirketlerin fon ihtiyacı içinde olması ve ihtiyaç duyulan fonlar şirketleri Bedelli Sermaye Artırımına iter.  

rekor bedelsiz
rekor bedelsiz

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/ 

  • bedelsiz

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP