DOLAR 16,0947 1.05%
EURO 17,3314 1.41%
ALTIN 965,531,78
BITCOIN 471301-1,74%
İstanbul
22°

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

beklenen onay geldi net holding’e milas projesinden müjdeli haber!

Beklenen onay geldi Net Holding’e Milas projesinden müjdeli haber!

ABONE OL
14/03/2022 17:14
beklenen onay geldi net holding’e milas projesinden müjdeli haber!
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Net Holding’e Milas projesinden müjdeli haber! Uzun süredir kamuoyunu meşgul eden ve çevresel riskler nedeniyle birçok kesim tarafından eleştirilere sahne olan Milas projesine onay geldiği açıklandı.

Net Holding’e Milas projesinden müjdeli haber! Uzun süredir kamuoyunu meşgul eden ve çevresel riskler nedeniyle birçok kesim tarafından eleştirilere sahne olan Milas projesine onay geldiği açıklandı.

Net Holding tarafından yayınlanan KAP bildirisinde şu bilgilere yer verildi

Bilindiği üzere, Muğla ili, Milas ilçesinde bulunan arsa ve araziler üzerinde yapılacak Milas Projesi kapsamında, “Düzenlenme Şeklinde Taşınmaz Satış Vaadi ve Hasılat Paylaşımı Esasına Göre İnşaat Sözleşmesi” Net Şirketler Grubu ile Ağaoğlu Şirketler Grubu arasında 2006 yılında imzalanmıştır.

Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından şirketimize bugün yapılan yazılı bildirime göre, bu proje kapsamında konut alanı olarak belirlenen 25.708,70 m2 büyüklüğündeki 6501 numaralı parselin inşaat ruhsatları alınmıştır. Diğer parseller ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna duyurulur.

Milas Projesi geçtiğimiz aylarda gündem olmuştu

Net Holding’e Milas

2006 yılında yapılan anlaşmada 100 bin dolar ve %19 pay alan Ağaoğlu ÇED raporundan onay alamayınca 2008’de  Metruk Tuzlası Sulak Alanı sebebiyle proje durduruldu. 2013 yılında gerekli düzenlemeler yapılarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na proje tekrar sunuldu ve bir ÇED raporu oluşturuldu.

Uzun süreler askıda kalan bu proje hükümetin inşaat projeleri ve destekleri uyarınca tekrar düzenlemelere girdi. 1., 2. ve 3. derece SİT alanlarında yapılaşma yasaktı. Bakanlık yaptığı açıklamada çadır kampı, bungalov ve günü birlik faaliyetlerin yapılabildiği “Nitelikli Koruma Alanları” ile turizm ve yerleşimlere izin verilen “Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanları” tanımlarını yaptı.  Bu da ÇED raporunun önünü açmış oldu.

Aynı zamanda proje için Ağaoğlu tarafından yapılan bir açıklamada projenin US Green Building Council tarafından  sertifika aldığı  açıklandı ve devamında Projenin çevre dostu olduğunun vurgulandığı açıklamada, şöyle denildi:

“Altyapı ve çevre ile ilgili yatırımlar şirketin kendi kaynakları ile yapılacak olup belediye ve kamuya hiçbir ek yük getirmeyecektir. Tuzla Sulak Alanı’nın korunması ve değerinin arttırılması konusunda üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağımıza ve bu sorumluluğu ciddi bir şekilde üstleneceğimize, bölge sakinleri ve çevre hassasiyeti olan tüm dostlarımız tanık olacaklardır.”

Net Holding hisseleri bu durumdan nasıl etkilenir?

Holding paylarında geçtiğimiz yılın ortalarından itibaren hareketli günler yaşandı. Şirket pay alım programı kapsamında piyasadan yüklü miktarda kendi paylarını toplamaya başladı.

Eylül ayı ile birlikte pay alımları hız kazandı

Yüklü pay devri Aralık ayında gerçekleşti

Net Holding A.Ş.(NTHOL)’nin sermayesinin %25,68’ine tekabül eden toplam 144.799.536 TL nominal değerli paylar, 1 TL nominal değerli pay için 5.70 TL fiyatla, Net Holding A.Ş. tarafından  alıcı “Kerem TİBUK”a, Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş aracılığıyla Borsa İstanbul Toptan Alış Satış İşlemleri kapsamında satılacaktır. 

KEREM TİBUK sonrasında da payları almaya devam etti.

29/12/2021 – 29/12/2021 tarihinde NET HOLDİNG A.Ş. payları ile ilgili olarak 5,83 – 5,83 TL fiyat aralığından 144.799.536 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 0 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte NET HOLDİNG A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 29/12/2021 tarihi itibariyle %27,44 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Projeye ilişkin önümüzdeki günlerde süreç nasıl işleyecek takip edip göreceğiz. Gelişmeleri haberlerimizden takip edebilirsiniz

Net Holding’e Milas
Net Holding’e Milas

Pay alımlarına başlandığında 4-4,5 TL seviyelerinde olan hisse fiyatı 9 TL bandını geçti

Bugün gelen KAP sonrası hisse fiyatlarında kısmi bir dalgalanmanın yaşandığı gözlendi.

Net Holding’e Milas

Hisse fiyatının ne şekilde bir seyir izleyeceği ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Gelişmeleri haberlerimizden takip edebilirsiniz

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;
  • NET Holding

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP