DOLAR 16,7591 -0.06%
EURO 17,4847 -0.06%
ALTIN 975,59-0,03
BITCOIN 320608-0,50%
İstanbul
23°

AÇIK

KALAN SÜRE

özkaynakları %72 arttı hisse %52 rekor prim yaptı!

Özkaynakları %72 arttı hisse %52 rekor prim yaptı!

ABONE OL
23/06/2022 15:05
özkaynakları %72 arttı hisse %52 rekor prim yaptı!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Özkaynakları %72 arttı hisse %52 rekor prim yaptı! Borsa İstanbul’da bir çok şirket değer kazanıp kaybederken son 1 yılda özkaynaklarını %72 rekor seviyede artıran #PNSUT Pınar Süt aynı dönemde %52 prim yaptı. Tüm detaylar ve daha fazlası haberimizde…

#PNSUT Pınar Süt özkaynakları %72 arttı hisse %52 rekor prim yaptı!

Borsa İstanbul’da bir çok şirket değer kazanıp kaybederken son 1 yılda özkaynaklarını %72 rekor seviyede artıran #PNSUT Pınar Süt aynı dönemde %52 prim yaptı.

1 yıllık hisse grafiği

rekor prim

Şirketin Özkaynakları 72 arttı!

Şirketin zaman içinde özkaynağını arttıyor olması önemlidir. Bu şirketin varlıklarının değerlendiğini, kar ettiğini veya bir sermaye artışı ile şirkete para girişi olduğunu gösterebilir.

Şirketin son 1 senede, özkaynak artışının piyasa değerine oranı 72 olmuştur.

İhracat Oranı

Yurtdışı satışların, toplam satışlarına oranı aşağıdadır. İhracat yüksek olması, farklı coğrafya ve döviz girdisi açısından olumlu olsa da, ticaret savaşları vbz. risklere de açıktır.

Şirketin yurtdışı satışların, toplam satışlarına oranı %13 oldu.

Pınar Süt hakkında

20 Mart 1973’te kurulan, Türkiye’yi ilk kez uzun ömürlü süt ile tanıştıran Pınar Süt, kurulduğu günden bu yana Türkiye gıda ve hayvancılık sektörlerine büyük katkılar sağlamakta;  süt, yoğurt, ayran, peynir, meyve suyu, tereyağı, krema, puding, ketçap, mayonez, hardal, bal, sos, reçel, tatlı ve toz ürünlerin üretimi ve satışı kapsamında faaliyetlerini sürdürmektedir.

İzmir, Eskişehir ve Şanlıurfa fabrikaları ile Avrupa Birliği standartlarında üretim yapan Şirket, kaliteli ham madde tedariğine yönelik 123 çiftlik olmak üzere  374ayrı noktada, sözleşmeli olarak çalışmakta ve uzun soluklu, güçlü ilişkiler kurduğu 20.000’i aşkın üreticisini daima destekleyerek, Türkiye’de süt üretiminin artmasına katkıda bulunmaktadır.

Ürünleri sunarak insan hayatına değer katmayı prensip edinen Pınar Süt’ün kalitesi, ham madde tedariğinden başlamaktadır. Sektöründeki yeni teknolojileri yakından takip eden Şirket, üretim yöntemi, makine ve ekipman, pazarlama, ürün geliştirme, kalite iyileştirme, ambalaj, bilgi sistemleri, lojistik ve ürün kullanım gibi alanlarda her türlü uygulanabilir teknolojinin transferini gerçekleştirmektedir.Pınar Süt, kaliteyi destekleyen teknoloji uygulamalarının yanı sıra; yıllardır sürdürdüğü Yalın 6 Sigma ve Operasyonel Maliyet İyileştirme uygulamaları ile önemli maliyet avantajları sağlamakta, hat verimliliğine verdiği önem sayesinde, olası verimlilik kayıplarına karşı anlık ve uzun vadeli eylem planları oluşturmaktadır.

rekor prim rekor prim rekor prim

rekor prim

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • rekor prim

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP