DOLAR 16,3160 1.48%
EURO 17,4353 0.7%
ALTIN 968,230,22
BITCOIN 4855063,01%
İstanbul
23°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

panelsan halka arz sonuçları açıklandı rekor katılım 8 kat!

Panelsan halka arz sonuçları açıklandı rekor katılım 8 kat!

ABONE OL
14/02/2022 10:18
panelsan halka arz sonuçları açıklandı rekor katılım 8 kat!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Panelsan halka arz sonuçları açıklandı! Panelsan PNLSN ek satış yapıldı mı? Ne kadar talep geldi? Kaç kişi başvuruda bulundu? Talep karşılandı mı? Panelsan halka arz sonuçları açıklandı beklentileri aştı rekor katılım! Tüm detaylar ve daha fazlası haberimizde…

Panelsan halka arz sonuçları açıklandı beklentileri aştı rekor katılım!

Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderliğindeki konsorsiyum aracılığı ile Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Panelsan”) paylarının halka arzında 9-10-11 Şubat 2022 tarihlerindeki talep toplama işlemleri tamamlanmış ve talebin satışa sunulan 19.250.000 TL nominal değerli paylardan yüksek olması nedeniyle ek satışa konu 1.750.000 TL nominal değerli paylarda yurt içi bireysel ve yurt içi kurumsal yatırımcılar arasında eşit oranda olmak üzere dağıtıma konu edilerek toplam 21.000.000 TL nominal değerli payların yatırımcılara dağıtımı gerçekleştirilmiştir.
Bu çerçevede, Panelsan paylarının halka arzında ek satış dahil yurt içi bireysel yatırımcı kategorisinde tahsisatın 11,47 katı, yurt içi kurumsal yatırımcı kategorisinde tahsisatın 4,89 katı, yurt dışı kurumsal yatırımcı kategorisinde ise tahsisatın 2,86 katı olmak üzere toplam halka arz büyüklüğünün yaklaşık 8 katı talep toplanmıştır.
Panelsan’nın 214.200.000 TL halka arz büyüklüğüne sahip ve 21.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzında 42.025 adet yurt içi bireysel yatırımcıya, 92 adet yurt içi kurumsal yatırımcıya ve 5 adet yurt dışı kurumsal yatırımcıya olmak üzere toplamda 42.122 yatırımcıya dağıtım gerçekleştirilmiştir.
Dağıtıma esas tahsisat oranları ise yurt içi bireysel yatırımcılar için %50,00, yurt içi kurumsal yatırımcılar için %40,83 ve yurt dışı kurumsal yatırımcılar için ise %9,17 olarak gerçekleşmiştir.

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının halka arzında satışa sunulan payların %5’inden fazlasını satın alan gerçek ve tüzel kişi bulunmamaktadır.

Yurtdışı Büyüme Stratejisi Bulunuyor

Panelsan, özellikle inşaat sektörünün hızla geliştiği Kazakistan Almatı’da 2021 yılının ikinci yarısında 36 dönüm arazi üzerinde taş yünü ve poliüretan dolgulu sandviç panel üretimi yapmak üzere kurulan 8.600.000 Tenge sermayeli Almatı Sandviç Panel Llp firmasına 4,3 milyon Tenge karşılığı 85.785 TL bedelle satın alıp, anılan şirkete %50 sermaye payı ile ortak olmuştur.

Şirket, yurtdışında büyüme stratejisi ile uyumlu olacak şekilde Kazakistan’da yapılacak yatırım için 2022 yılında verilecek siparişler üzerine 2023 yılında gerçekleşecek teslimatlar sonucunda İtalyan ve Güney Kore menşeli, Taş yünü – Poliüretan Kombi Sandviç Panel Hattı ve ilave çeşitli ek makine yatırımı planlanmakta.

Halka arzdan elde edilen gelirin %25 ila %30’u arasındaki kısmının yurtdışında yapılacak söz konusu yatırımın faaliyete geçirilmesi amacıyla söz konusu Panel Hattı ve ilave çeşitli ek makine yatırımı alımı ile fabrika inşaatında kullanılması planlanmakta.

Şirket Tarafından Verilen Taahhütler

Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl süreyle, herhangi bir bedelli sermaye artırımı gerçekleştirilmemesi, dolaşımdaki pay miktarının iç kaynaklardan ve kar payından yapılacak sermaye artırımları haricinde artırılmaması taahhüdü bulunuyor.

Halka Arza katılırken nelere dikkat edilmeli?

• Halka arz edilen şirketin izahnamesi, araştırma raporları /fiyat tespit raporu ve finansal tabloları dikkatle analiz edilmeli,
• Şirketin sektöründeki itibarı, ortaklık yapısı ve yönetim kadrosu değerlendirilmeli
• Halka arzda toplanan kaynağın nasıl değerlendirileceğine ve temettü politikasına dikkat edilmeli
• Sektöründe öncü, yatırımları güçlü, mali performansı istikrarlı şirket hisseleri tercih edilmeli.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/Panelsan halka arz sonuçları Panelsan halka arz sonuçları Panelsan halka arz sonuçları Panelsan halka arz sonuçları

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP