DOLAR 16,7930 0.04%
EURO 17,5346 0.14%
ALTIN 974,80-0,11
BITCOIN 3232550,25%
İstanbul
25°

AÇIK

KALAN SÜRE

papilon 23 milyon kar payı dağıtıyor!

Papilon 23 milyon kar payı dağıtıyor!

ABONE OL
23/04/2022 17:08
papilon 23 milyon kar payı dağıtıyor!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Papilon 23 milyon kar payı dağıtıyor! Kamu Aydınlatma Platformunda yaptığı açıklamada Papilon 23 milyondan fazla kar payı dağıtımı yapacağını açıkladı!

Papilon 23 milyon kar payı dağıtıyor! PAPİLON SAVUNMA TEKNOLOJİ VE TİCARET A.Ş. (PAPIL) yaptığı açıklama şu şekilde:

Şirket’imiz Yönetim Kurulu sermaye piyasası mevzuatına göre hazırlanan 31.12.2021 mali tablolarına göre 23.319.807,38 TL net dağıtılabilir dönem karından, toplam 300.000 TL (brüt) nakit kâr payı dağıtılması hususunun genel kurul onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

rekor temettü genel kurul’da onaylandı pay başına net 11.7 tl!
Papilon 23 milyon kar payı dağıtıyor!

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen Temettü ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Papilon Hakkında

Papilon Savunma-Güvenlik Sistemleri Bilişim Mühendislik Hizmetleri İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye merkezli bir teknoloji şirketidir. Entegre (unimodal veya multimodal) biyometrik tanımlama sistemleri ve ilgili hizmetleri sunan cihazlar geliştirir. Şirketin sunduğu ürünler otomatik avuç içi ve parmak izi tanıma sistemi (APFIS), canlı tarayıcılar, biyometrik iş istasyonları, yüz tanıma, iris tanıma, mobil cihazlar, adli cihazlar, balistik tanımlama ve sanal gerçeklik içerir. Şirketin sunduğu hizmetler danışmanlık, eğitim, bakım, biyometrik veri entegrasyonu ve toplama ve özelleştirilmiş yazılım geliştirmeyi içerir. Şirket çözümlerini hükümetlere, kolluk kuvvetlerine ve diğer büyük işletmelere sunmaktadır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı 

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (1)
  • Serdar

    Artik utanmada kalmamış ne bu temettu la bakkaldan sakız vermezler adama aciklamayada burut 300 bin yazmislar gelin o parayı ben vereyim size sahtkrlar.


HIZLI YORUM YAP