Pc İletişim ve Medya Grubu Halka arz ediliyor

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Pc İletişim ve Medya Grubu halka arz ediliyor. Pc İletişim ve Medya Grubu tarafından açıklanan izahname yayınlandı. İzahname de geçen detaylar haberimizde…

Pc İletişim ve Medya Grubu Hakkında;

Aralık 2009’da People Communications ile medya planlama ve satınalma dünyasına giren, daha sonra United People adıyla dijital medya alanında hizmet vermeye başlayan People ajansları sektördeki 10’uncu yıllarında yola yeni bir yapılanmayla devam ediyor.

Ekim 2020 itibarıyla gerçekleşen yapılanma kapsamında, People Pazarlama İletişim Grubu ajansları çalışmalarını Communication Services Group (CSG) adı altında sürdürecek. Grup ajanslarından People medya planlama ve satınalma ajansı olarak faaliyetlerine devam ederken, United People yeni bir organizasyonel yapılanmayla Forward Media adıyla grubun dijital medya ve performans planlama ve satınalma ajansı olarak faaliyet göstermektedir.

Halka arz yöntemi

Sermaye artışı yoluyla, sabit fiyat ve oransal dağıtımla yatırımcıya verilecek. İzahnameye göre şirket 6 ay oyunca satış yapılmama garantisi veriyor.

Kaç lot dağıtılacak?

11.490.659 lot dağıtılacak. Mevcut paylar ve yeni payların toplam nominal değeri 11.490.659 TL‘dir. Halka arz eden pay sahiplerine ait mevcut paylardan, 9.950.000 TL nominal değerli kısım sermaye artışı sonucu ihraç edilecek paylardan oluşmaktadır. Halka açıklık oranı %22,11 olması planlanmaktadır.

Şirket sermayesi ve pay sahipleri

Şirket’in bu İzahname tarihi itibari ile pay sahipleri İlbak Holding A.Ş. (%65), Banun Erkıran (%34,996) ve diğer hissedarlar (%1). Ortaklara ait pay oranları ve pay tutarları aşağıdaki gibidir;

Gelir nerede kullanılacak?

Şirket; halka arz gelirlerinin büyük kısmını prodüksiyon alanında yatırımlara, şirket satın alımı veya kurulmasına, teknoloji ve AR-GE yatırımlarına ve işletme sermayesi ihtiyacı için kullanılması planlanmaktadır.

6 ay boyunca satış yapılmama garantisi

6 ay boyunca, Halka Arz Edilen Paylar dışında kalan Şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceği, bu doğrultuda bir karar alınmayacağı ve bu süre boyunca ileride yeni bir satış veya Halka arz yapılacağına dair bir karar alınmayacağın taahhüt etmiştir.

PC İletişim ve Medya Hizmetleri Grubu’nun yönetim kurulu başkanı Banun Erkıran’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklaması;

Ekonomist dergisine verdiği röportajda “Pandemi gibi tecrübeler üzeri bir deneyimi yaşarken dahi bizim temelimizde var olan yatırım alanlarını geliştirmek ve kuvvetlendirmek cesaretimizi kaybetmedik. Pandeminin medyada ve tüketici davranışındaki 5 yıllık olası değişimi 5 ayda nasıl gerçekleştirdiğini hepimiz yakınen yaşadık. Bu anlamda özellikle veri odaklı planlama, hesap verilebilirlik ve dijital olgunluğa uygun bir yapıya geçtik. Şirket yapılarındaki değişiklik ile grubumuzun adını PC İletişim ve Medya Hizmetleri Grubu olarak değiştirdik” dedi.

Dıgdata’nın Güçleneceğini ifade eden Erkıran

PC İletişim ve Medya Hizmetleri Grubu olarak değişmezimiz müşterilerimize katkı sağlamak. Bu anlamda geçen 11 yılda olduğu gibi yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Amiral gemilerimiz People ve Forward Media iş kalitesine ve kaynağına yönelik gelişmeye devam edecek. 3dots içerik alanında yeni adımlar atarak kapsadığı alanı büyütecek. Sound Media tarafında dijitalleşen radyo tarafında önemli çalışmalarımız var. Data analitiği alanındaki iç girişim DigData bu yıl içinde daha geniş bir ürün portföyü ile sektördeki varlığını kuvvetlendirecek. Bizim hikayemiz başta söylediğim gibi İlbak Holding’in bir yatırımı ile başladı ve 11 yılda yüzde 100 lokal bir sahiplik ile sektörün en önemli oyuncularından biri haline geldi. Giderek büyüyen medya yatırımlarının güvenli bir şekilde teslim edildiği bir konumdayız. Bu anlamda bu hikayenin yeni yatırımcılar için de fırsatlar barındıran bir hale geldiğini düşünüyoruz. Buna bağlı olarak grubun Borsa Istanbul’da halka arzını da değerlendirdiklerini ifade etti.

Tablolar

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

5 2 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster