#QUAGR Qua Granit halka arz sonuçları? Kaç lot dağıtıldı?

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Yılın 6. Halka arzı olan Qua Granit şirketinin halka arzı sorunsuz bir şekilde tamamlandı. qua granit halka arz sonuçları bekleniyor. 5-6 Nisan tarihlerinde halka arz olan şirket 16.46 TL fiyattan halka arz edildi. qua granit halka arz sonuçları?

Halka arzı Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Borsada Satış şeklinde eşit dağıtım şeklinde gerçekleşti. Yani halka arza katılım sağlamak isteyen yatırımcılar 5-6 Nisan saat 10.30-13.00 arasında alım emirlerini iletti.

  • Halka arz fiyatı 16,46 TL oldu. 1 lot=16,46 TL
  • QUAGR.HE koduyla işlem görecek

Borsa İstanbul’da seans kapanışı sonrası hesaplarını kontrol eden yatırımcılar Qua Granit hissesini hesaplarında görmeye başladı. Halka arzın sonucu olarak eşit dağıtım ile 30 Lot dağıtıldı. ikinci gün başvuranlara 29 Lot dağıtıldı. 492,80TL ve üzeri yatıran tüm yatırımcılar halka arza katılmış oldu.

Analistlere göre dağıtım tutarına göre hesaplandığında halka arza yaklaşık  800 Bin kişi katılmış gibi görünüyor. Bu katılım ile tüm zamanların halka arz rekorları kırılmaya devam etti. Son eşit dağıtım halka arz olan Işık Plastik halka arzında 450 bin katılım olmuştu. Halka arz sonrası MKK verilerine göre Borsa İstanbulun yatırımcı sayısı ani artış göstermişti.

Qua Granit tarafından bildirilen izahname’de toplam  24 milyon TL nominal değerli payların halka arzı planlanlanmıştı.

Şirket hakkında

2016 yılında Aydın Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan Qua Granite, farklı ebat, kalınlık ve desenlerde üretim yapan, üretim sırasında kullandığı suyun tamamını doğaya geri kazandırarak sıfır atık prensibiyle hareket eden bir şirkettir. Yıllık 11 milyon m2 üretim kapasitesi ile sektörün en hızlı üretim teknolojisini birleştiren Qua Granite, henüz üretime yeni başlamasına rağmen dünya pazarında da adından sıkça söz ettirmeye başladı.

Önemli Sözleşmeler

  • Artı Prefabrik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.- Anahtar teslim prefabrik fabrika yapım sözleşmesi
  • Sacmi Imola S.C. – Kapasite artırımı için makine tedarik sözleşmesi
  • Alçat Çelik Konstrüksiyon İnşaat İmalat Sanayi Ticaret Ltd.Şti – Çelik bina yapım sözleşmesi ve ekleri
  • Efeler Ege Zeybek Yapı Denetim Ltd.Şti- Yapı denetimi hizmet sözleşmesi
  • Erkan Özraslan- İnşaat işleri sözleşmesi
  • Kuzey Çatı Kaplama Cephe Sistemleri İnşaat Taahhüt Montaj ve Malzeme Sanayi Ticaret Ltd.Şti- Çatı ve cephe kaplama sözleşmesi ve ekleri
  • Ayke Makine ve Taşımacılık Ticaret Ltd.Şti.- İş makinası kiralama sözleşmesi

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Kader TEZ

3.7 3 oylar
Beğendiniz mi?
guest
5 Yorum
Eski Yorumlar
Yeni Yorumlar En çok oy alan yorumlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster