DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4378701,79%
İstanbul
27°

AÇIK

KALAN SÜRE

en pahalı hisseden %135846 rekor bedelsiz potansiyeli!

En pahalı hisseden %135846 rekor bedelsiz potansiyeli!

ABONE OL
01/08/2022 10:32
en pahalı hisseden %135846 rekor bedelsiz potansiyeli!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Dudak uçuklatan rekor bedelsiz potansiyeli! %135846! Bilançoların açıklanmasının ardından bedelsiz potansiyelleri ortaya çıkıyor. Bunlardan sonuncusu görülmemiş bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli ile en pahalı hisse olan Yibitaş #YBTAS oluyor.

Yibitaş #YBTAS’dan dudak uçuklatan rekor bedelsiz potansiyeli! %135846

Geçtiğimiz dönem bilançolarında bedelsiz potansiyeli %116212 olan Yibitaş #YBTAS yeni dönemde potansiyelini artırdı ve %135846 oranında bedelsiz potansiyeli ile en potansiyelli hisse oldu.

Yibitaş Yozgat #YBTAS

Özkaynaklar, ödenmiş sermayeye bölünerek hesaplanan bedelsiz potansiyeli aşağıdadır:

HissePD/DDÖzkaynak artışıİhracat oranıBedelsiz potansiyeliDöviz oranı
YBTAS%135846
rekor bedelsiz potansiyeli

Bedelsizde, şirkete para girişi olmadığından, şirkete direkt katkısı olmaz. Bedelsiz sonrası düşen fiyat, hisseyi erişilebilir yaptığı için olumlu algı yaratabilir.

NOT: Potansiyelin yüksek olması, şirketin sermaye artışı yapacağı veya yapsa bile fiyatının artacağı anlamına gelmez.

Bedelsiz sermaye artırımı ne demektir?

Bedelsiz sermaye artırımı, şirketlerin kendi iç kaynaklarını kullanarak yapmış oldukları ve ortaklarından herhangi bir bedel istemeden hisse senedi dağıttıkları bir sermaye artırımıdır. Bu sermaye artırımı şirketler için finansman sağlamaz fakat bazı sebepler şirketleri bedelsiz sermaye artırımı yapmaya teşvik eder. Örneğin, duran varlık karlarından elde edilen sermaye artırımlarıyla şirket vergi avantajına sahip olabilir veya enflasyon nedeniyle şirket sermayesi kritik bir seviyeye gerilediyse sermayeyi ayaklandırmak adına bedelsiz sermaye artırımı uygulanabilir.

Bu uygulama, şirketlerin piyasa değerleri üzerinde bir etkide bulunmaz. Fakat bunun hisse senedi fiyatları üzerindeki etkisi genel olarak tartışmalı bir konu. Genel kanı, sermaye artırımı haberinin çıkmasıyla uygulandığı günler arasında hisse fiyatlarının olumlu etkilendiği, fakat ardından fiyatların düşük performans göstermeye meyilli olduğu yönündedir.

Bedelsiz Sermaye Artırımı  şirketlerin toplam piyasa değerlerini etkiler mi ?

Bedelsiz Sermaye Artırımı şirketlerin toplam piyasa değerini etkilemez.  

Bedelsiz Sermaye Artırımı Nedir ?

Anonim ortaklıkların , iç kaynaklarından yaptıkları sermaye artırımı karşılığı  çıkardıkları Hisse senetlerini bir bedel almaksızın ortaklarına dağıtarak gerçekleştirdikleri sermaye artırımlarıdır. Bedelsiz hisse senedi alma hakkı bir süre ile sınırlandırılamaz. 

Görülmemiş rekor bedelli geliyor! %400… Bedelli takvimi

rekor bedelsiz potansiyeli

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP