DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4379481,90%
İstanbul
27°

AÇIK

KALAN SÜRE

rekor bedelsiz sonrası yarı yarıya düşen hisse! bölünen hisse fiyatları!

Rekor bedelsiz sonrası yarı yarıya düşen hisse! Bölünen hisse fiyatları!

ABONE OL
14/06/2022 11:37
rekor bedelsiz sonrası yarı yarıya düşen hisse! bölünen hisse fiyatları!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Rekor bedelsiz sonrası yarı yarıya düşen hisse! Bölünen hisse fiyatları! Borsa İstanbul’da bazı şirketler nakit temettü dağıtırken bazıları ise pay olarak dağıtım yapmakta. Peki bedelsiz sonrası yarı yarıyadan fazla düşen hisse hangisi? Bölünen hisse fiyatları ne durumda?

Rekor bedelsiz sonrası yarı yarıya düşen hisse! Bölünen hisse fiyatları!

Bölünen hisseler!

ARZUM.E Pay Başına Brüt Temettü: 0,4656938 TL Teorik Fiyat: 17,764 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)

CUSAN.E Pay Başına Brüt Temettü: 0,4444445 TL Teorik Fiyat: 10,016 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)

ISBIR.E Pay Başına Brüt Temettü 0,5 TL Teorik Fiyat: 45,48 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)

SARKY.E %33.33333 Kar Payından Bedelsiz, bölünme sonrası teorik fiyat: 14,993 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)

YGGYO.E %50  İç Kaynaklardan Bedelsiz, bölünme sonrası teorik fiyat: 19,16 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)

ISATR.E İç Kaynaklardan Bedelsiz, bölünme sonrası teorik fiyat: 501.482,009 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)

ISBTR.E İç Kaynaklardan Bedelsiz, bölünme sonrası teorik fiyat: 51.975,38 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)

ISCTR.E % 122.2177137 İç Kaynaklardan Bedelsiz, bölünme sonrası teorik fiyat: 5,036 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)
rekor bedelsiz rekor bedelsiz rekor bedelsiz rekor bedelsiz

Bedelsiz Sermaye Artırımı

Şirketlerin kendi iç kaynaklarını (emisyon primi, yeniden değerleme değer artışı, yedekler, iştirak ve duran varlık satış karları, temettü vb) Kullanarak yapmış oldukları ve ortaklarından ilave kaynak talep etmeden bedelsiz olarak hisse senedi dağıttıkları sermaye artırım türüdür. Hesaplara otomatik olarak yansıtılır. Yatırımcılarımızın herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Kayıtlı sermaye sisteminde bedelsiz hisse senetleri, sermaye artırımına gidilen günden (T+2) iki iş günü sonra hesabınıza geçer.

Bedelli sermaye artırımı

Bir şirketin esas sermayesine karşılık olan hisse senetlerinin bedelleri ödendikten sonra genel kurul kararı ile yeni hisse senedi çıkarılarak şirket sermayesinin arttırılmasıdır. Sermaye artırımına katılmak istemeyen pay sahipleri rüçhan haklarını “Bist Rüçhan Hakkı Kupon Pazarı” aracılığı ile satabilirler. Bedelli Sermaye artırımına katılmak isteyen yatırımcılarımız, katılacağı bilgisini tarafımıza bildirerek gerekli nakdi kullanım tarihinin son gününde saat 12:00 ye kadar hesaplarında bulundurmak zorundadır. 

Bedelsiz Sermaye Artırımı şirketlere ek bir finansman kaynağı sağlamamaktadır. Ancak, Bedelsiz Sermaye Artırımının en önemli avantajlarından biri emisyon primi ile iştirak ve duran varlık satış karı kalemlerinden yapılan sermaye artırımlarının şirketlere sağladığı vergi avantajıdır. Diğer bir avantaj ise şirketlerin enflasyon karşısında erimiş olan sermayelerini güncelleyebilmeleridir. 

Bedelli Sermaye Artırımı esas olarak şirketlere ek bir finansman kaynağı sağlar. Bedelli Sermaye Artırımı yoluyla şirketler faaliyet hacimlerinin büyümesine paralel olarak sermaye ihtiyaçlarını karşılarlar. Yeni yatırımlar sonucunda şirketlerin fon ihtiyacı içinde olması ve ihtiyaç duyulan fonlar şirketleri Bedelli Sermaye Artırımına iter.  

rekor bedelsiz
rekor bedelsiz

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/ 

  • bedelsiz

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP