Reysaş GYO’dan 17 milyonluk yatırım

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Reysaş GYO KAP’a yaptığı bildirimde yaklaşık 17 milyon TL’lik gayrimenkul satın alındığını duyurdu.

Yapılan açıklamada Adana İli Sarıçam İlçesi Dağcı Mahallesi 151  Ada 1 ve 11 nolu Parseller üzerinde bulunan Nurtav Yumurta Tarım Hayvancılık Gıda İnş.San.Tic.Ltd.Şti.’ye ait 38.472,23 m2′ lik gayrimenkul ile Adana İli Sarıçam İlçesi Dağcı Mahallesi 151 Ada 9 nolu Parsel üzerinde bulunan Hatice Aloğlu’na ait  10.580,50 m2’lik gayrimenkul KDV dahil 16.761.000 TL bedel ile peşin olarak satın alındığı bildirilmiştir.  

Söz konusu arsa üzerine, Pioneer Tohumculuk A.Ş. (USA)’ya teslim edilmek üzere yaklaşık 31.000 m2’lik lojistik  depo inşa edilecek olup, teslimin Ekim 2021 tarihinde yapılması planlanmakta olduğu eklendi.

Reysaş’ın geçtiğimiz gün bildirdiği yatırımı

Şirket tarafından yapılan KAP bildiriminde portföyünde yer alan depoların Yeşil Lojistik kapsamında karbon salınımını azaltan “Solar Depolara” çevirmeye, yeni depolarımız da ” Solar Depo” olarak inşa edilmeye devam edilmektedir. 

Depo gelirlerimizi artırmak ve elektrik tüketim maliyetlerimizi düşürmek amacıyla depomuzda kullanılmak üzere, Ankara Kazan’daki depomuzun çatısının  üzerine 1.056 kWp gücünde GES tesisi kurulacaktır. Bu tesis ile birlikte depo çatılarımızın üzerine kurulmuş olan GES Tesisleri kurulu güç toplamı 19.72 MW’ye ulaşmış olacaktır. 

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster