DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 321497-0,52%
İstanbul
25°

AÇIK

KALAN SÜRE

bu şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı yatırımcı üzgün

Bu şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı yatırımcı üzgün

ABONE OL
17/06/2022 16:34
bu şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı yatırımcı üzgün
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul’da işlem gören bu hisse temettü dağıtmayacağını açıkladı! Yatırımcı şaşkın… Hangi şirket temettü dağıtmıyor? İşte tüm detaylar haberimizde.

Bu şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı yatırımcı üzgün

IŞIKLAR ENERJİ VE YAPI HOLDİNG A.Ş. IEYHO şirketinin yaptığı KAP açıklamasına göre;

Yönetim Kurulumuzun 14.04.2022 tarihli 2021 Yılı Kâr payı dağıtımına ilişkin kararı:

Şirketimizin Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği (II-14.1) hükümleri dâhilinde, Türkiye Muhasebe Standartları ve Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TMS/TFRS)’na uygun olarak hazırlanan, bağımsız denetimden geçmiş, 01.01.2021-31.12.2021 hesap dönemine ait konsolide finansal tablolarında net dönem kârı 220.116.350 TL, geçmiş yıl zararları -309.557.090,04 TL iken; TTK ve Vergi Usul Kanununa uygun olarak hazırlanan aynı döneme ilişkin solo finansal tablolarında net dönem kârı 12.982.396,69 TL, geçmiş yıl zararlarının -52.816.285,49 TL olduğu görülmektedir. Bu itibarla, Yönetim Kurulumuz, Genel Kurulumuzun görüş ve onayına sunulmak üzere, Şirketimizin 2021 yılında net dağıtılabilir dönem kârı olmadığından kâr dağıtımı yapılmamasına karar vermiştir.

Temettü nasıl alınır?

Temettü, diğer adıyla şirketlerin elde etmiş olduğu kar payı dağıtımına hak kazanmak için, kar payı dağıtımı yapılmadan en az 1 gün önce, elinizde bulunan lot sayısı farketmemeksizin temettüden fayda sağlayabilirsiniz.

Merak edilen bir diğer konu da, kar payı verilecek olan gün şirketin hisse fiyatında ne gibi değişiklik olur. Temettü’nün dağıtıldığı gün hissenin fiyatı, adet başına brüt kar payı miktarı kadar düşmektedir. Ancak bu düşüşü düzeltilmiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı geri yansıtıldığı için görmek mümkün değildir. Sadece düzeltilmemiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı dağıtım günü olan düşüşü görmeniz mümkün olmaktadır.

Tarihi belli olan temettünün dağıtımı sonrasındaki 2 işlem günü sonrası, bankanızı ya da aracı kurumunuzu aramanıza gerek kalmadan, tutar hesabınıza yatırılır. Ancak dağıtımdan 2 iş günü sonrası hala hesabınıza aktarılmamışsa, bu durumda aracı kurum ya da bankanızı arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen kar payı ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli kar payı yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen kar payı dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

temettü yok

Bu şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı yatırımcı üzgün Bu şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı yatırımcı üzgün Bu şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı yatırımcı üzgün Bu şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı yatırımcı üzgün

Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

Sitemize üye olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın => paraajansı

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Twitter takip için => twitter 

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP