DOLAR 16,3669 1.79%
EURO 17,4737 0.97%
ALTIN 973,960,82
BITCOIN 4844383,64%
İstanbul
24°

AÇIK

17:04

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

şişecam 27’nci toplu iş sözleşmesini imzaladı!

Şişecam 27’nci toplu iş sözleşmesini imzaladı!

ABONE OL
24/03/2022 11:31
şişecam 27’nci toplu iş sözleşmesini imzaladı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şişecam 27’nci toplu iş sözleşmesini imzaladı! Şişecam 13 üretim tesisinde toplu iş sözleşmesi imzaladı!

Şişecam 27’nci toplu iş sözleşmesini imzaladı! TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş. (SISE) yaptığı açıklama şu şekildeydi:

Şirketimiz Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. ile bağlı ortaklıkları Şişecam Otomotiv A.Ş. ve Şişecam Elyaf Sanayii A.Ş.’nin üyesi olduğu Türkiye Cam Çimento ve Toprak İşverenleri Sendikası ile Kristal-İş Sendikası arasında şirketimize ait Düzcam Kırklareli, Düzcam Mersin, Düzcam Bursa, Düzcam Ankara, Cam Ev Eşyası Kırklareli, Cam Ev Eşyası Eskişehir, Cam Ev Eşyası Denizli, Cam Ambalaj Mersin, Cam Ambalaj Yenişehir, Cam Ambalaj Eskişehir fabrikalarının ve şirketimize ait 11 numaralı Çimento Toprak ve Cam İş kolunda yer alan diğer işyerleri ile Otocam Lüleburgaz fabrikası,

Elyaf Balıkesir fabrikasının kapsamda olduğu yeni dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri ve yine Şirketimiz bağlı ortaklıklarından Camiş Madencilik A.Ş. Bilecik tesisi için işyeri toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 23.03.2022 tarihinde anlaşma ile sonuçlanmış ve gerekli imzalar tamamlanmıştır. Toplu iş sözleşmesi 01.01.2022 – 31.12.2023 tarihleri arasında 2 yıl süre ile yürürlükte kalacaktır. İlgili basın açıklamasını kamuoyunun bilgisine sunarız.

Bu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

şişecam'dan cam alamayan kobi̇ zorda -
toplu iş sözleşmesi

Şişecam Hakkında

Şişecam, Türkiye’nin cam ihtiyacını karşılamak amacıyla İstanbul’un Paşabahçe semtinde 4 Temmuz 1935’te kurulan cam fabrikasıdır. Fabrikanın bu semtte kurulmasıyla birlikte Paşabahçe semti cam üretimi ile anılır olmuştur.

Şişecam Topluluğu ana faaliyet alanları cam ve kimyasal üretimi olan bir sanayi topluluğudur. Topluluk düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile cam hammaddeleri üretimini (kum, dolomit, kalker, feldspat, soda ve krom bileşiklerini) kapsayan işkollarında Türkiye’de lider konumdadır.

şişecam'ın grup şirketleriyle birleşmesine onay

Ekim 2020’de Şişecam’ın iştirakleri olan ancak ayrı şirketler olarak faaliyet yürüten Anadolu Cam, Denizli Cam, Trakya Cam, Soda Sanayii ve Paşabahçe markası, Şişecam’la tek çatı altında birleşti

SİMGE EREL

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi paraajansı

paraajansı

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP