DOLAR 16,1602 0.43%
EURO 17,3313 0%
ALTIN 965,87-0,02
BITCOIN 4861533,69%
İstanbul
20°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

son dakika: borsa i̇stanbul ikinci kez devre kesti piyasa yangın yeri !
  • Para Ajansı
  • Ekonomi
  • Son Dakika: Borsa İstanbul ikinci kez devre kesti Piyasa yangın yeri !

Son Dakika: Borsa İstanbul ikinci kez devre kesti Piyasa yangın yeri !

ABONE OL
17/12/2021 17:04
son dakika: borsa i̇stanbul ikinci kez devre kesti piyasa yangın yeri !
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Yoğun geçen gündem sonrası yaşanan satış dalgası Borsa İstanbul’a sıçradı Borsa İstanbul 100 endeksi ikinci kere devre kesti Piyasa yangın yeri !

Borsa İstanbul devre kesti

Güne +%5 pirimle başlayan ve yeşillerin hakim olduğu borsa İstanbul 100 endeksi gelen ani satış dalgası sonrası -%7 kayıp yaşadı ve komple devre kesti.

Saat 16:24:28 itibarıyla Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi Devreye girmiştir. Borsamız Pay Piyasasındaki tüm sıralarda, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında işlem gören pay ve pay endekslerine dayalı sözleşmelerde ve Borçlanma Araçları Piyasası Pay Repo Pazarı’nda işlemler geçici olarak durdurulmuştur

Piyasa yangın yeri !,

Borsa’dan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi

Saat 16:24 itibarıyla endekse bağlı devre kesici tetiklenmiş ve Pay Piyasasındaki tüm işlem sıralarında, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasındaki (VİOP) Pay ve Pay Endekslerine dayalı sözleşmelerde ve Borçlanma Araçları Piyasası (BAP) Pay Senedi Repo Pazarında işlemler geçici olarak durdurulmuştur. 
Pay Piyasasında sürekli işlem yöntemi uygulanan paylar, gayrimenkul yatırım fonları, girişim sermayesi yatırım fonları ve gayrimenkul sertifikalarında saat 16:44’de tek fiyat emir toplama, 16:49’da eşleştirme yapılacak ve 16:54’dan itibaren işlemlere kaldığı yerden sürekli işlem ile devam edilecektir. Pay Piyasasında tek fiyat işlem yöntemi uygulanan paylarda saat 16:44’de tek fiyat emir toplama yapılacak ve 16:54’den itibaren seans kaldığı yerden devam edecektir. Varant, sertifika, BYF ve yeni pay alma hakkı kuponu sıralarında işlemler 16:54’den itibaren kaldığı yerden sürekli işlem ile devam edecektir.
VİOP’taki Pay ve Pay Endekslerine dayalı sözleşmeler ile BAP Pay Senedi Repo Pazarı’nda işlemler saat 16:54’de yeniden başlayacaktır. 

Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi Hakkında

BIST 100 Endeksinin gün içerisinde önceki günün kapanışına göre ilk eşik olarak %5 veya daha fazla ve ikinci eşik olarak %7 veya daha fazla düşmesi halinde Pay Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasındaki paya ve pay endekslerine dayalı sözleşmeler ile Borçlanma Araçları Piyasası Pay Repo Pazarı’nda işlemlerin durdurulmasına yönelik Endeks Bazlı Devre Kesici Sistemine ilişkin duyuru için tıklayınız.

Son Dakika Borsa İstanbul ikinci kez defa devre kesti

Saat 16:54:30 itibarıyla Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi Devreye girmiştir. Borsamız Pay Piyasasındaki tüm sıralarda, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında işlem gören pay ve pay endekslerine dayalı sözleşmelerde ve Borçlanma Araçları Piyasası Pay Repo Pazarı’nda işlemler geçici olarak durdurulmuştur.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • borsa

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP