SPK onay verdi. Kalekim Halka arzında değişiklik(!)

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

17 Mart günü SPK halka arz başvurusunda bulunan Kalekim Kimyanın halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 29 Nisan günü onaylandı. Kalekim halka arzında bireysel yatırımcılar için değişiklik yapıldı.

Kalekim Halka arz? Kalekim halka arzında H. İbrahim Bodur Holding’in 15 milyon TL nominal bedelli 1,5 milyar adet B grubu hisse halka arz edilecek. Fazla talep gelmesi halinde 4,5 milyon TL nominal bedelli 450 milyon adetlik A grubu hissenin de ek satışının gerçekleşebileceği belirtildi. Halka arzda 1 TL nominal değerli pay 13,75-14,75 TL fiyat aralığından satışa sunulacak.

  • Kalekim Kimya halka arzında değişikliğe gidildi Bireysel Yatırımcıya halka arz Eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleşecek.
  • Telep Toplama Tarihi 6-7 Mayıs

Şirket Hakkında

1957 yılında Dr. (h.c.) İbrahim Bodur tarafından kurulan Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş. ile temelleri atılan Kale Grubu, seramik üretimi ile başladığı sanayi yolculuğunda zamanla yapı kimyasalları, lojistik, savunma ve havacılık sanayiine uzanan bir gelişim yaşadı. Günümüzde, her biri sektöründe lider 20 şirketi ve 5 bini aşkın çalışanıyla Kale Grubu’nun Çanakkale başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ve İtalya’da yatırımları bulunuyor. 

Halka arz geliri ile neler yapılacak?

a- Yurtiçi Şirket Satın Almaları ve/veya Yurtiçi Yeni Yatırımların Şirket halka arz gelirinin %60 – %70’lik kısmını inşaat malzemeleri sektöründe mevcut ürün portföyüne katkı sağlayacak ve yurtiçi büyümesini destekleyecek Beton Katkısı, Boya, Poliüretan ve Epoksi alanlarında yeni Şirket Satın alımları ve /veya Yeni Fabrika Yatırımlarında kullanmayı amaçlamaktadır.
b- Yurt Yatırımlar Şirket Yurt dışında mevcut yatırımları destekleyerek ve farklı coğrafyalarda yerel üretim tesisleri kurarak büyümeyi hedeflenmektedir. Bu kapsamda;


Yurtdışı Yeni Yatırımlar

Şirket halka arz gelirinin %25-%35’lik kısmıyla Orta Avrupa, Güney Asya ve Orta Doğutda yerel üretim tesisleri kurmak sureti yurtdışı büyümesini desteklemeyi planlanmaktadır.

Mevcut Yurtdışı Yatırımları

Şirket halka arz gelirinin %5-%15’lik kısmıyla hali hazırda yurtdışında ortak olduğu yatırımların işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir.

Finansal Raporlar

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Yazar Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

4 4 oylar
Beğendiniz mi?
guest
2 Yorum
Eski Yorumlar
Yeni Yorumlar En çok oy alan yorumlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster