DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 321939-0,29%
İstanbul
25°

AÇIK

KALAN SÜRE

suwen halka arz sonuçları açıklandı!

Suwen halka arz sonuçları açıklandı!

ABONE OL
27/05/2022 14:51
suwen halka arz sonuçları açıklandı!
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz hafta halka arz işlemleri tamamlanan Suwen Tekstil de heyecanlı bekleyiş devam ediyor halka arz sonuçları açıklandı mı? Oransal dağıtımla halka arz olan şirkette dağıtım oranı kaç oldu? Merak edilen soru yanıt buldu mu?

Suwen halka arz sonuçları açıklandı mı? Oransal dağıtımla halka arz olan şirkette dağıtım oranı kaç oldu? Merak edilen soru yanıt buldu mu?

Geçtiğimiz hafta SPK’nın onayı ile banka ve aracı kurumlar üzerinden talep toplama işlemleri gerçekleştiren Suwen Tekstil’in halka arz sonuçları yatırımcıların merakla araştırdığı konulardan biri oldu.

Şirket, 13-15 Nisan tarihleri arasında 3 iş günü boyunca talep topladı. Suwen Tekstil halka arzına, toplam 23.000.000 TL nominal değerli payı konu etti. SUWEN işlem kodu ile talep toplayan şirket, hisse başı fiyatı ise 18,50 TL olarak belirlemişti.

Şirketin halka arzının tamamlanmasının ardından sonuçları da bir hayli merak konusu oldu. Suwen Tekstil halka arz sonuçları açıklandı mı, borsada ne zaman işlem görecek, kaç lot verdi? gibi sorular internette sıkça araştırılıyor.

iŞTE RESMİ SONUÇLAR

Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş.’nin (“Suwen”, veya “Şirket”) paylarının halka arzına ilişkin talep toplama işlemleri, 13-14-15 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşmiştir. Halka arzda birim fiyat 18,50 TL olarak belirlenmiştir. Halka arz edilen 23.000.000 TLnominal değerli payların tamamının satışı gerçekleşmiştir. Toplam halka arz büyüklüğü 425.500.000,00 TL olarak gerçekleşmiştir. Halka arzda, toplam 71.659 yatırımcıdan, halka arz edilen 23.000.000 TL nominal değerli payların 3,52 katına denk gelen 1.499.138.953 TL nominal değerli pay talebi gelmiştir. Halka arzda, Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara tahsis edilen payların 4,40 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara tahsis edilen payların 2,59 katı ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara tahsis edilen payların 2,88 katı talep gelmiştir. Halka arz fiyatı üzerinden yatırımcı grubu bazında talep ve dağıtım bilgisi aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Halka arz detayları

Halka arzda Suwen’in mevcut ödenmiş sermayesini oluşturan 50.000.000 adet pay 6.000.000 adet sermaye artırımıyla toplam 56.000.000 adet paya yükselecek, 17.000.000 adet pay ise ortak satışı yoluyla yatırımcılara sunulacak. Halka açıklık oranı %41,1 olacak.

Halka arz öncesi çoğunluk hisseye sahip olan Intilux S.a.r.l.’ın, halka arz sonrası Şirket’te %18,5 ile önemli bir oranda ortaklığı devam edecek.

ORTAK SATTI !

Suwen halka arzında yatırımcının kafasını karıştıran en önemli gelişme ise hisselerinin büyük bir bölümünün ortak satışı ile olacak olması. Mevcut ödenmiş sermayesini oluşturan 50.000.000 adet pay 6.000.000 adet sermaye artırımıyla toplam 56.000.000 adet paya yükselecek, 17.000.000 adet pay ise ortak satışı yoluyla yatırımcılara sunulacak. Halka açıklık oranı %41,1 olacak.

Halka arz geliri ile ne yapılacak?

Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre halka arzdan elde edilecek gelirlerin %60’lık kısmı ile yeni yatırımların finansmanı gerçekleştirilecek. %20’lik kısım sermaye finansmanında kullanılacakken geri kalan %20’lik kısım ile mevcut finansal borçların azaltılması amaçlanmaktadır.

Suwen halka arz sonuçları

Verilen taahhütler

İhraçcılar tarafından verilen taahhütler

Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren bir yıl boyunca, bedelli sermaye artışı yapmayacak.

Halka arz edilen paylar dışında kalan şirket paylarının dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceğini bu doğrultuda bir karar alınmayacağını taahhüt etmiştir

Ortaklar tarafından verilen taahhütler

Şirket ortaklarından Birol Sümer, Ali Bolluk ve Ferda SÜmer ile İntilux ortaklığı şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren bir yıl boyunca satılmayacak.

Halka arz edilen paylar dışında kalan şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceği bu doğrultuda bir karar alınmayacak.

Halka arz fiyatının altında bir fiyattan satış yapılmayacağını taahhüt etmiştir

Şirketin finansal verileri hakkında

  • Şirketin öz kaynakları son üç yılda oldukça iyi bir şekilde artarak 782 bin TL’den 15 milyon seviyesine yükselmiştir.
  • Şirket borçları sürdürülebilir düzeyde olup borca batıklık durumu söz konusu değildir.
  • Şirket 2020 yılında 1 milyon TL’den fazla kar elde etmiştir.
Suwen halka arz sonuçları

Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş.

2005 yılında İstanbul’da kurulan Suwen, Türkiye’de kendi markası ve tasarımı ile üretim yapan, yüksek kalite, ulaşılabilir fiyatlar, fonksiyonel ve zarif ürünlerle müşterilerine hizmet veren bir perakende firmasıdır.

İç giyimden ev giyimine, çoraptan korseye, mayo & bikini koleksiyonlarından lohusa gruplarına kadar geniş ürün yelpazesiyle bir kadının her anında yanındadır.

suwen halka arz başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? suwen halka arz  eşit mi, oransal mı?
Suwen halka arz sonuçları


Kasım 2017’de %51 Taxim Capital ortaklığı ile hem Türkiye’deki perakende ağını genişletmeyi hem de Doğu Avrupa, Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Afrika ile Orta ve Uzak Doğu Asya bölgelerine yayılmayı hedeflemektedir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi  Suwen halka arz sonuçları Suwen halka arz sonuçları Suwen halka arz sonuçları

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;
  • suwen

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP