Suwen Tekstil halka arz başvurusu geldi Tüm detaylar!

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Suwen Tekstil Pazarlama’nın halka arzına ilişkin taslak izahname yayınlandı. Suwen Tekstil halka arz ilişkin yayınlanan izahname ve halka arzın tüm detayları haberimizde…

Suwen Tekstil hakkında

2005 yılında İstanbul’da kurulan Suwen. Türkiye’de kendi markası ve tasarımı ile üretim yapan, yüksek kalite, ulaşılabilir fiyatlar, fonksiyonel ve zarif ürünlerle müşterilerine hizmet veren bir perakende firmasıdır. Zarif tasarımlarla farklı yaşam tarzına sahip olan. Suwen, kadınlara önemli anlarında konfor ve fayda odaklı bir yaklaşımla eşlik eder.

Kasım 2017’de %51 Taxim Capital ortaklığı ile hem Türkiye’deki perakende ağını genişletmeyi hem de Doğu Avrupa, Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Afrika ile Orta ve Uzak Doğu Asya bölgelerine yayılmayı hedeflemektedir.

Şirket hedefleri neler?

Şirket uzun dönemli perspektifte sektörde lider olma hedefi ile başta Türkiye olmak üzere Avrupa, Asya ve Afrika’da yatırımlarını genişletmeyi ve pazar ağını çeşitlendirmeyi amaçlamaktadır.

Suwen halka arzına ilişkin tüm detaylar!

Taslak izahnamenin yayınlandığı tarih itibarı şirket ortaklık yapısında %5’in üzerinde payı olan ortaklar:

  • İntilux S.a.r.l. (%52,70)
  • Birol Sümer (%24,10)
  • Ali Bolluk (%19,20) şeklindedir.

Halka arz olacak paylar ne kadar?

2021 yılının ilk yarısında halka arz olmayı hedefleyen Suwen Tekstil çıkarılmış sermayesini 8.311,689 Tl’den 9.511,689 TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 1.200.000 TL nominal değerli 1.200.000 adet C grubu pay ve mevcut ortaklardan Intilux’a ait 3.000.000 TL nominal değerli pay, Birol Sümer’e ait 80.000 TL nominal değerli pay ve Ali Bolluk’a ait 80.000 TL nominal değerli pay olmak üzere toplam 4.360.000 TL nominal değerli C grubu pay halka arz edilecektir.

Mevcut paylar ile yeni payların toplam nominal değeri 4.360.000TL’dir Bu payların;

  • Toplam 3.160.000 TL’lik kısmı halka arz eden pay sahiplerine aitken,
  • 1.200.000TL lik kısmı sermaye artışı sonucu ihraç edilecek yeni paylardan oluşmaktadır.

Mevcut paylardan halka arz eden ortaklar tarafından halka arz edilen payların mevcut çıkarılmış sermayeye oranı %38 iken bu oran sermaye artışı sonrasında %33,22’ye gerileyecek, yeni halka arz edilecek payların sermayeye oranı ise %12,62 olacaktır.

Ek satış var mı?

Ek satışa konu payların nominal değeri 340.000 TL olup çıkarılmış sermayeye oranı %4,09 seviyesindedir. Bu oran sermaye artışı sonrasında %3,57’ye gerileyecektir. Payların tamamının satılması durumunda ihraç edilen edilen 4,360.000’luk nominal değerli payın şirket sermayesine oranı %49,41 olacaktır.

Halka arz yöntemi nasıl olacak?

Halka arz edilecek paylar için 2 (iki) iş günü boyunca talep toplanması planlanmaktadır. Yöntem olarak yurtiçi bireysel yatırımcılar için oransal dağıtım yöntemi kullanılacaktır.

Halka arz tarihi belli mi?

Taslak izahnamede halka arzın ne zaman yapılacağına ilişkin bir bilgilendirme bulunmamakta ancak şirket kaynaklarından alınan bilgilere göre 2021 yılının ilk yarısı tamamlanmadan halka arzın tamamlanması planlanmakta.

Halka arz için oldukça fazla başvuru olduğu dikkate alınırsa halka arzın haziran ayına doğru yapılması muhtemel gözükmektedir.

Aracı kurum hangisi?

Taslak izahnamade yapılan açıklamaya göre konsorsiyum lideri olarak TSKB belirlenirken konsorsiyum eş lideri olarak Gedik Yatırım ile aracılık sözleşmesi imzalanmıştır. Aracılık yapacak kurumlar ile şirket arasında halka arz başarısına ilişkin herhangi çıkar ilişkisi bulunmamaktadır.

Halka arz geliri ile ne yapılacak?

Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre halka arzdan elde edilecek gelirlerin %60’lık kısmı ile yeni yatırımların finansmanı gerçekleştirilecek. %20’lik kısım sermaye finansmanında kullanılacakken geri kalan %20’lik kısım ile mevcut finansal borçların azaltılması amaçlanmaktadır.

Verilen taahhütler

İhraçcılar tarafından verilen taahhütler

Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren bir yıl boyunca, bedelli sermaye artışı yapmayacak.

Halka arz edilen paylar dışında kalan şirket paylarının dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceğini bu doğrultuda bir karar alınmayacağını taahhüt etmiştir

Ortaklar tarafından verilen taahhütler

Şirket ortaklarından Birol Sümer, Ali Bolluk ve Ferda SÜmer ile İntilux ortaklığı şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren bir yıl boyunca satılmayacak.

Halka arz edilen paylar dışında kalan şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceği bu doğrultuda bir karar alınmayacak.

Halka arz fiyatının altında bir fiyattan satış yapılmayacağını taahhüt etmiştir

Şirketin finansal verileri hakkında

  • Şirketin öz kaynakları son üç yılda oldukça iyi bir şekilde artarak 782 bin TL’den 15 milyon seviyesine yükselmiştir.
  • Şirket borçları sürdürülebilir düzeyde olup borca batıklık durumu söz konusu değildir.
  • Şirket 2020 yılında 1 milyon TL’den fazla kar elde etmiştir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

PA- Ahmet ÇETİNKAYA

5 1 oy
Beğendiniz mi?
guest
1 Yorum
Eski Yorumlar
Yeni Yorumlar En çok oy alan yorumlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster