Tarkim Bitki halka arz oluyor! tüm detaylar

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş. Halka Açılıyor. Tarkim Bitki halka arz taslak izahnamesi yayımlandı. Tarkim Bitki halka arzına ilişkin yayınlanan bilgiler ve halka arzın tüm detayları haberimizde…

Tarkim Bitki halka arz oluyor

Halka arz olacak paylar ne kadar?

Sermaye artırımı yoluyla toplam halka arz edilen payların nominal değeri 5.000.000 TL olarak planlanmaktadır. Halka açıklık oranı 23.81’dir

Halka arz, Şirket’in 16.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakit karşılığı olarak 21.000.000 TL’ye çıkarılması neticesinde ihraç edilecek olan toplam 5.000.000 TL nominal değerli 5.000.000 adet nama yazılı payın halka arzı suretiyle gerçekleştirilecektir.

Aracı kurum hangisi?

Taslak izahnamade yapılan açıklamada halka arz satışAhlatcı Yatırım tarafından sabit fiyat ile talep toplama yoluyla satış yöntemi kullanılarak ve en iyi gayret aracılığı yöntemi ile gerçekleşmesi bekleniyor. Halka arza katılacak yatırımcılar sadece Ahlatcı Yatırımdan katılım sağlayabilirler!

Halka arz tarihi belli mi?

Halka Arz Edilecek Paylar için 2 (iki) iş günü boyunca talep toplanacaktır. Taslak izahnamede başlangıç ve bitiş tarihiyle ilgili herhangi bir bilgiye yer verilmemiştir. 

Şirket hisseleri hangi pazarda işlem görecek?

Halka arz sonrasında payların Borsa İstanbul’da işlem görmesi için gerekli mercilere başvuru yapıldığını taslak izahnamede belirtilmiştir ama hangi pazarda işlem göreceğiyle ilgili bir bilgiye yer verilmemiştir. Halka arzın tamamlanması, bu payların Borsa’da işlem göreceği anlamına gelmemekte, halka arz edilen payların Borsa’da işlem görebilmesi, Borsa mevzuatının ilgili hükümleri çerçevesinde Borsa’nın vereceği olumlu karara bağlıdır.

Halka Arz Gelirinin Kullanılacağı Yerler;

Şirket, mevcut üretim tesislerinde aşağıdaki başlıklarda yer alan hususlardan dolayı yeni yatırıma ihtiyaç duyulduğunu düşünmektedir:

• Şirket’in vizyonu ve misyonu doğrultusunda uzun dönemli planlar için mevcut tesisin yetersiz olması,

• Mevcut alanın kapasite artışına elverişsiz olması (ekipman için yeterli alanın bulunamaması).

. Mevcut alanın %60’ının ağaçlık alanlardan meydana gelmesi nedeniyle tesis içinde genişleme imkanının daralmış olması,

• Gerek hammadde gerekse mamul depolama alanlarının daralmış olması,

• Mevcut yerleşkede bulunan boş alanlara yeni yapı yapılmasına belediye ve Çevre Bakanlığı’nın planları doğrultusunda izin verilmemesi.

• Mevcut fabrika etrafindaki alana belediye tarafından eğitim kampüsü projesinin yapılmış olması ve gelecek 5 yıllık zamanda hayata geçirileceği.

• İş sağlığı ve güvenliği faaliyet etkinliklerinin geliştirilmesine ilişkin yaşanan sorunlar,

Yeni üretim tesisi ile aşağıdaki başlıklarda yer alan hususlardan dolayı önemli kazanımlar sağlanacağı düşünülmektedir. Kazanımlara ilişkin detaylar aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

Üretim altyapısı teknolojisinin geliştirilmesi,

Üretim kapasitesinin arttırılması ile beraber yurt içi ve yurt dışı taleplerin zamanında ve eksiksiz karsılanması.

  • Kapasite artışı ile beraber meveut üretim kapasitesinin arttırılması,

• Artan satış hacmi ile beraber Tarım Kredi Kooperatiflerinin piyasadan temin ettikleri ürünlerin tedarikinin tamamının karşılanabilmesi,

  • Güçlü distribütör ve bayilerle beraber yurt içi satış kanallarının geliştirilmesi,

Ihracat ekipleri oluşturularak üretim kapasitesi artışı ile beraber mevcut yurt dış pazarlarin bdy ürülmesi ile birlikte yeni pazarlara da girilmesinin sağlanmasi,

Şirketin kar zarar tablosu;

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

Sakine KARACA

5 1 oy
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster