DOLAR 9,50060.21%
EURO 11,0344-0.05%
ALTIN 547,780,01
BITCOIN 561086-4,66%
İstanbul
15°

KAPALI

05:57

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tezol günlük alım emri hakkında bildirim yayınladı!

Tezol günlük alım emri hakkında bildirim yayınladı!

22 Eylül 2021 - 17:06 17:06
Tezol günlük alım emri hakkında bildirim yayınladı!
0

BEĞENDİM

Tezol günlük alım emri hakkında bildirim yayınladı! Deniz Yatırım tarafından atılan KAP bildiriminde günlük geri alıma dair detaylar paylaşıldı. Tüm detaylar haberimizde…

Tezol günlük alım emri hakkında bildirim yayınladı!

KAP’ta yayınlanan bildirinin detayları;

Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arz izahnamesinin 27.4 maddesinde detayları açıklanan
Günlük Alım Emri uyarınca hazırlanan tablo aşağıda bilgilerinize sunulmuştur:

Halka Arz Fiyatı, Borsa’da geçerli taban fiyatın altında kaldığı için 5. iş günü için Günlük Alım Emri Taahhüdü yerine getirilmiş sayılmaktadır.

27.4 maddesinde neler yazıyordu?

Günlük Alım Emri Taahhütlü:

Taahhüt Edenler adına Günlük Alım Emri Taahhüdü Süresi boyunca piyasa şartlarına göre; halka arz fiyatı ve/veya altındaki seviyelerden pay alınması ve/veya alım emri girilmesi esasına dayanan bir fiyat destekleme mekanizmasıdır.

Taahhüt Edenler Halka Arz Eden Ortaklar olan; Şükrü Erhan Tezol, Mehmet Ersin Tezol, Emine Nesrin Tezol, Ayşe Selda Tezol, Ömer Şükrü Tezol, Mine Makbule Kuşçu ve Müge Kuşçu’dur.

Günlük Alım Emri Taahhüdü kapsamında pay alımı için kullanılacak kaynak Taahhüt Edenler tarafından DenizYatınm veya Denizbank nezdinde bloke edilecektir. Günlük Alım Emri Taahhüdü kapsamında işlemler DenizYatınm tarafından Taahhüt Edenler nam ve hesabına gerçekleştirilecektir.

Alım emirlerinin girilmesi ile ilgili olarak; emir adedi, miktarı ve zamanına ilişkin herhangi bir sınırlama yoktur. Bununla birlikte girilen emirlerin fiyatına ilişkin en yüksek fiyat halka arz fıyatıdır. Söz konusu emirler iptal edilemez ancak iyileştirilebilir.

Günlük Alım Emri Taahhüdü Süresi boyunca satın alınan paylar, Borsa’da Günlük Alım Emri Taahhüdü Süresi içinde satışa konu olamayacaktır. Günlük Alım Emri Taahhüdü kapsamında gerçekleştirilecek işlemler Günlük Alım Emri Taahhüdü Süresi ile sınırlıdır.

Günlük Alım Emri Taahhüdü Süresi: Şirket paylannın Borsa’da işlem görmeye başladığı ilk işlem günü dahil olmak üzere 10 işlem gününü ifade eder. Arife günü, milli bayram vb. herhangi bir nedenle Borsa’nın yarım gün işleme açık olduğu günler de tam işlem günü olarak dikkate alınacaktır. Bundan sonra “Günlük Alım Emri Süresi” olarak ifade edilecektir.

Gerçekleşmemiş Alım Emirleri: Günlük Alım Emri Süresi boyunca herhangi bir işlem gününde Günlük Alım Emri Taahhüdü işlemleri kapsamında halka arz fiyatından girilen ancak ilgili işlem günü sonu itibanyla gerçekleşmemiş alım emirleri toplam tutannı ifade eder.

Günlük Teorik Kaynak: (işlem Günü Başlangıç Kaynagı / Kalan Günlük Alım Süresi] Herhangi bir işlem günü itibarıyla işlem Günü Başlangıç Kaynagı’mn ilgili işlem günü dahil olmak üzere kalan Günlük Alım Emri Süresi’ne bölünmesiyle hesaplanır.

Kullanılan Kaynak: Taahhüt Edenler, Günlük Alım Emri Süresi içinde Günlük Alım Emri Kaynak’ın tamamını kullanacaklardır. Kaynak kullanımı i) Gerçekleşen Alım Emirleri, ii) Gerçekleşmemiş Alım Emirleri ve Bi) işlem günü taban fiyatının halka arz fiyatının üzerinde olması durumlarına göre tespit edilecektir. Söz konusu kaynagın kullanılmış sayılmam için gereken durumlar aşağıda yer almaktadır. Herhangi bir işlem gününde:

Durum I

Gerçekleşen Alım Emirleri >= Günlük Teorik Kaynak Gerçekleşen Alım Emirleri Günlük Teorik Kaynak’ıan fazla ya da eşit ise Kullanılan Kaynak Gerçekleşen Alım Emirleri’ne eşittir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Şahin İNCESÖZ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP