SON DAKIKA! 2 Halka arz daha yolda! Koza Altın grubu satışı gündeme gelebilir!

 • Haberler

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Muhiddin GÜLAL katıldığı televizyon programında önemli açıklamalar yaptı. Açıklamaların içinde 3 Yeni Halka arz edilecek şirket ve Koza Altın grubuna dair önemli ifadeler verildi.

Başkan Gülal katıldığı televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Konuşmalardan dikkat çekici başlıklar aşağıdaki şekilde sıralandı.

 • TMSF bünyesindeki şirketlerin aktif büyüklüğü 70 milyar TL oldu
 • Koza Altın‘a ait uçağın 12,6 milyon dolara satış işlemini tamamlayacağız
 • (Koza Altın’ın varlık fonuna devri) Hukuki süreçlerin ardından devir olabilir ama satış da gündeme gelebilir
 • Erciyes, Anadolu Holding ve Aydınlı Grup‘un halka arzını planlıyoruz
 • 3 grup şirketinde satış ya da başka opsiyonları değerlendirebiliriz
 • Naksan grubu ihalesini Mayıs-Haziran gibi yapabiliriz
 • Fi Yapı’nın Dikili açıklarındaki adasını satarak mağduriyetleri telafi edebiliriz
 • İnanlar grubu çevrilebilir durumdadır
 • Elimizde 3 tane inşaat şirketi var
 • Rezervin riski karşılama oranı %7,4, dünyada ve Avrupa’da bu rakam yok
 • Pırıl pırıl şirketlerimiz var. Erciyes Anadolu Holding bünyesinde 3 Büyük şirket var.

Koza’dan kelebek mi çıkıyor? Özel Haber

TMSF Başkanı Gülal’ın Koza Altın’ın Varlık Fonuna devri ile ilgili açıklamaları

Koza Altın Ülkede üretilen altının 3’te birini üretiyor. 2019 Yılı itibari ile 11 ton altın çıkartmış firmaya sahibiyiz, dolayısı ile TVF’na devredilebilir mi devredilebilir. Koza Altın’da hisselere müsadere kararı çıktı ama dava aşaması henüz istisnaf aşamasında. İnşallah dava aşaması tamamlandığında devir olabilir ama başka seçeneklerde söz konusu olabilir. Satışta söz konusu olabilir. Her şey den önce hukuki süreçlerin kesinleşmesi lazım.

TMSF Başkanı Gülal: Erciyes Anadolu Holding, yüzde 90 büyüdü

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TSMF) Başkanı Muhiddin Gülal, “Erciyes Anadolu Holding, devraldığımız günden bu yana aktif seviyede yüzde 90 büyüdü. 2020 yılında büyümemiz de yüzde 20’ye yakın gerçekleşti” dedi.

TMSF’nin yönettiği Erciyes Anadolu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Bellona markasının Organize Sanayi Bölgesinde inşaatını tamamladığı sandalye ve yatak fabrikası, törenle açıldı. Törene, Vali Şehmus Günaydın, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, Mustafa Elitaş, İsmail Emrah Karayel, Hülya Nergis, İsmail Tamer, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alparslan Baki Ertekin ve davetliler katıldı.

Törende konuşan TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından bazı kurumların TMSF bünyesine geçtiğini belirterek, “Bunlardan biri olan Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu içerisinde olan ve bünyesinde 6 büyük firmaya sahip Erciyes Anadolu Holding, Kayseri ve Türkiye için çok büyük bir önem arz ediyor. Erciyes Anadolu Holding 12 bin 697 çalışanı olan bir kurumdur. Aktif büyüklüğümüz 17 milyar seviyesini aştı. Erciyes Anadolu Holding, devraldığımız günden bu yana aktif seviyede yüzde 90 büyüdü. 2020 yılında büyümemiz de yüzde 20’ye yakın gerçekleşti. Erciyes Anadolu Holding olarak mobilyada lokomotif, sektörde bir numarayız. TMSF döneminde hazırlanan ve uygulamaya geçirilen bu tesisimiz 50 bin metrekare kapalı alan olmak üzere toplam 75 bin metrekare alanda hizmet verecek. 128 milyon yatırım bedeli ile gerçekleştirilen fabrikamızda şimdilik 414 kişiye istihdam sağladık. İlave istihdamlar da sağlanacak. Geçmişten çok daha iyiyiz” diye konuştu.

Erciyes Anadolu’da halka arza hazırlık

İstikbal ve Bellona gibi markaları bünyesinde barındıran Erciyes Anadolu Holding halka arz için hazırlık yapıyor. TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, holdingde yaşanan bu değişim sürecini, ”Halka arz ve satış süreci için faydalı olacak” sözleriyle anlattı. TMSF sonra ise holding yüzde 69,7 büyüyerek 11,2 milyarlık ciroya ulaştı.

Erciyes Anadolu Holding, bünyesindeki şirketlerin halka arzını ve satışlarını kolaylaştıracak büyük bir değişime imza attı. Geçen yılı rekor büyüme ve kârla kapatan Erciyes Anadolu Holding, halka arz ve satış için bir dizi hazırlık yaptı. TMSF Başkanı Muhittin Gülal’ın da katıldığı yıllık değerlendirme toplantısında bir sunum yapan Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin’in verdiği bilgiye göre, bugüne kadar sadece marka olan İstikbal, şirket haline dönüştürüldü. Bepaş ve Adakar Dağıtım birleştirildi. Bazı şirketler ise bölünerek daha aktif hale getirildi. Beş ana bayi üçe indirildi. İsikbal, Bellona, Mondihome ve DOQU Home markalarının üretim ve tasarım süreçleri de ayrıştırılarak birbiriyle yarışır hale getirildi.

Detaylar güncellenecektir…

Twitter’dan bizi takip etmek isterseniz

5 3 oylar
Beğendiniz mi?
guest
4 Yorum
Eski Yorumlar
Yeni Yorumlar En çok oy alan yorumlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Anonim

Bank Asya’nın banka battı ama siz milletin sicilini bozdunuz lütfen sizin yüzünüzden icralık olduk

Ülkem

Kırıkkale fi yapı resmen çürüyor allahtan korkun milli servet 550 kişi burdan ev almış çoğunun parası verilmiş zaten mütahit ten bir darbe yedik kayyum geldi diye sevindik ama daha beter oldu binalar kaderine terk edildi kardeşim fi yapının dikilide adası var satın neyi bekliyorsunuz bizim mağduriyetimizi giderin yada ödemesini yaptığımız yaptığımız dairenin değerinden parasını verin veya bi icraat yapın daireleri bitirin olmaz böyle mağduruz mağduruz laf deyil icraat bekliyoruz çolugumuzun çocuğumuzun birikimi orda el insaf kayyum laftan başka icraatı yok görünen oki lafla gaz alma devam edecek acaba bu mağduriyetler sayın reisi cumhurumuzun haberi varmı bence yok olsaydı elli defa fi yapı Kırıkkale yapılıp vatandaşın mağduriyetini gidermiş olurdu allah yardımcımız olsun biran önce çözüm bekliyoruz.

Bilal

Şeker hastalığı var diye adam işten çıkartılırmı ya zor durumda kaldık ayıptır günahtır koza altın eski çalışanıyım

Anonim

1