Türk İlaç’tan ilk çeyrekte 9 milyon TL net kar

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Bu yıl halka arz olan Türk İlaç ve Serum Sanayi ilk çeyrek finansal tablolarını açıkladı. Açıklanan verilere göre ilk çeyrekte 9 milyon TL net kar elde edildi.

Mart ayında halka arz süreci tamamlanan Türk İlaç ve Serum Sanayi halka arz sonrası yaklaşık bir ay boyunca tavan serisini sürdürdü. 10 TL’den halka arz olan Türk İlaç bu tavan serisi sonucunda 70 TL seviyelerine yükseldi. Sonrasında yaşanan satışlar sonrası gerileyen Türk İlaç ve Serum Sanayi güncel olarak 40 TL seviyesinde işleme devam etmekte.

Şirket tarafından açıklanan ilk çeyrek verilerine göre finansal tablolarda 9 milyon TL net kar olduğu görüldü.

Bilanço verilerine göre şirket 2021’in ilk çeyreğinde;

  • Satışlar 50 milyon TL seviyesinde
  • Brüt kar 14 milyon TL seviyesinde
  • Esas Faaliyet karı 8 milyon TL seviyesinde
  • FAVÖK karı 10 milyon TL seviyesinde
  • Net karı ise 9 milyon TL seviyesindedir.

Şirket tarafından geçtiğimiz günlerde yatırımcılarına önemli bir duyuru yapılmıştı

Yapılan açıklamaya göre;

1-      TURK İlaç halka arz edildiği tarihteki izahnamesine bağlı kalarak sürdürmekte olduğu tüm faaliyetleri ile ilgili  çalışmalarını titizlikle ve başarı ile sürdürmektedir.

2-      TURK İlaç Türkiye’de aşı üretimi konusunda ilk imal ruhsatına sahip olan   ve aşı dolumu yapabiliyor olmanın yanısıra aşı üretimi konusunda sahip olduğu ruhsatı ile bu konudaki başarısı tescillenmiş tek firmadır .

3-      Covid 19 aşısı bugün bütün dünyanın global bir sorunu haline gelmiş hükümetlerin dahi direkt olarak devreye girdiği durumlarda bile süreçlerin uzadığı, tedariklerin sıkıntıya uğradığı ve var  olan anlaşmaların dahi gerekliliklerinin zamanında yerine getirilmediği tüm dünya için aşikardır.

4-      TURK İlaç olarak 29.03.2021 tarihinde covid 19 aşısının ülkemizde üretimi ve dolumu konusunda yürütmekte olduğumuz uluslararası görüşmelere kurumsal kimlik kazandırılması adına, Yönetim Kurulu Başkanımıza verilmiş olan yetki doğrultusunda görüşmeler ilerletilmektedir.

5-      Ülkemize kazandırmaya çalıştığımız değer ; herhangi bir ticari meta veya  basit üretim ürünü olmayıp biyoteknolojik bir üründür.

6-      Söz konusu anlaşmaların güvenli zeminlere oturtulabilmesi için anlaşmalar uluslararası yasal çerçevelere  tabi olarak yürütülmektedir.

7-      Yürütmekte olduğumuz çalışmalara ilişkin olarak şu ana kadar hiçbir olumsuzluk ile karşılaşılmamış olmasına rağmen son imzası atılmamış hiçbir anlaşma için tamam demek şirketimiz etik ilkelerine aykırıdır . 

Misyonumuz gereği üstlendiğimiz sorumluluğun farkında olduğumuzu tekraren bildirir, Şirketimizin elde edeceği başarılarda bize inanan yatırımcımızın güvenine  sonsuz saygı duyduğumuzu ve tüm çalışmalarımızı yürütürken bu bilinç ve farkındalıkta olduğumuzu  değerli yatırımcılarımızın  bilgisine saygılarımızla arz ederiz.

5 2 oylar
Beğendiniz mi?
guest
1 Yorum
Eski Yorumlar
Yeni Yorumlar En çok oy alan yorumlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster