DOLAR 15,9718 0.8%
EURO 16,9047 0.35%
ALTIN 947,280,74
BITCOIN %
İstanbul
17°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

türk telekomünikasyon devir işlemi gerçekleşti!

Türk Telekomünikasyon devir işlemi gerçekleşti!

ABONE OL
01/04/2022 11:11
türk telekomünikasyon devir işlemi gerçekleşti!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Telekomünikasyon devir işlemi gerçekleşti! Türk Türk Telekomünikasyon hisselerinin Varlık Fonu’na devir işlemi gerçekleşti! Detaylar haberimizde!

Türk Telekomünikasyon devir işlemi gerçekleşti!

10 Mart 2022 tarihinde yapılan açıklamada, LYY Telekomünikasyon A.Ş.’nin (LYY), sahip olduğu %55 Türk Telekomünikasyon A.Ş. (Türk Telekom) hissesinin Türkiye Varlık Fonu’na (TVF) satışına ilişkin taraflar (TVF ve LYY) arasında bir Hisse Devir Sözleşmesi imzalandığı duyurulmuştu.
İşlemin tamamlanması ile ilgili gerekli onayların alınması ve kapanış koşullarının yerine getirilmesi sonrasında söz konusu payların devir işlemi 31 Mart 2022 tarihinde tamamlanmıştır. TVF, böylece % 61,68 pay sahipliği ile Türk Telekom’un en büyük hissedarı haline gelmiştir.
Türkiye Varlık Fonu yaptığı açıklamasında; “Türkiye’nin lider telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Türk Telekom’a yapılan bu yatırım kapsamında TVF, Türkiye’nin teknolojik gelişim ve dönüşüm sürecine kamu sorumluluğu çerçevesinde katkıda bulunmayı ve sektörün sunduğu uzun vadeli fırsatları değerlendirmek için hareket etmeyi hedefliyor.” dedi

Türk Telekomünikasyon devir işlemi gerçekleşti!

Şirket Adı:  Türk Telekomünikasyon A.Ş.

Sektör:  Telekomünikasyon, Haberleşme

Faaliyet Alanı:  İlgili mevzuat ve yetkili kurumların düzenlemeleri dahilinde ve gerekli yetkilendirmeleri alarak, 2813 Sayılı Telsiz Kanunu hükümleri saklı kalmak üzere, farklı noktalar arasında fiber, telli, telsiz, optik, elektrik, manyetik, elektromanyetik, elektrokimyasal, elektromekanik veya her türlü diğer sistemlerle, her çeşit sembol, ses, yazı, resim, bilgi, görüntü ve işaretlerin alınması ve verilmesini sağlayan telekomünikasyon tesislerini ve altyapısını kurmak ve işletmek dahil ve fakat bunlarla sinirli olmamak üzere yeni nesil hizmetler de dahil her türlü telekomünikasyon hizmetini kendisine tahsis edilmiş ve/veya tahsis edilecek kaynakları her türlü teknolojiyi kullanarak gerçekleştirmek.

Her tür telekomünikasyon hizmetini doğrudan doğruya yahut bu amaçla yurt içinde veya yurt dışında kuracağı diğer şirket veya mevcut şirketlere iştirak etmek suretiyle yürütmek, rehber basmak, telekomünikasyon hizmetleri vasıtasıyla verilecek katma değerli hizmetleri sunabilmesini teminden gerekebilecek sistem ve teçhizat aliminin yaparak, yurtiçinde veya yurtdışında kuracağı diğer şirket veya mevcut şirketlere iştirak etmek suretiyle veya çözüm ortakları ile veya kendi başına anahtar teslim altyapı projelerini yapmak.

Pazar:  Yıldız Pazar

Dahil Endeksler:  XU100, XU050, XU030, XUTUM, XUHIZ, XILTM, XKURY, XSANK, X030S, X100S, XUSRD, XYLDZ, X100C, X030C

Kayıtlı Sermaye:  0

Ödenmiş Sermaye:  3.500.000.000

Halka Arz Tarihi:  07.05.2008

Halka Açıklık Oranı (%):  13

Türk Telekomünikasyon devir işlemi gerçekleşti!

SİMGE EREL

Türk Telekomünikasyon devir işlemi gerçekleşti!

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

paraajansı 

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;
  • Türk Telekom

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP