DOLAR 17,9597 -0.01%
EURO 18,2581 -0.02%
ALTIN 1.026,75-0,08
BITCOIN 430485-1,30%
İstanbul
27°

AÇIK

KALAN SÜRE

üç günde %30 primlendi hissede hareketlilik devam ediyor!

Üç günde %30 primlendi hissede hareketlilik devam ediyor!

ABONE OL
05/07/2022 17:29
üç günde %30 primlendi hissede hareketlilik devam ediyor!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Son günlerin hareketli hissesi olan Pera GYO şirketi 2022 yılı için temettü kararı ne oldu. Hisse hareketine ne zaman başladı. Üç günde %30 primlendi hissede hareketlilik devam ediyor! Tüm detaylar ve daha fazlası haberimizde…

Üç günde %30 primlendi hissede hareketlilik devam ediyor!

PEGYO koduyla Borsa İstanbul’da işlem gören Pera GYO şirket hissesi son günlerin hareketli hisseleri arasında yerini aldı. 10 Haziranda 1.29 TL’den hareketine başlayan hisse borsada şuan 2.27 TL’den işlem görmekte. Özellikle üç gündür %30 primlenip tavana yakın fiyatlarla işlem gören hisse dikkat çekti. Hisse bugünde %7 yükseliş ile 2.27 TL’den işlem görüyor.

hissede hareketlilik

Hissenin temettüyle ilgili yapmış olduğu açıklama;

Şirketin 01.01.2021 – 31.12.2021 dönemi kamuya açıklanan mali tablolarına ilişkin, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri doğrultusunda hazırlanan mali tablolarda dönem karı bulunmasına rağmen vergi mevzuatı kapsamında ve T.C. Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan Tek Düzen Hesap Planı’na göre tutulan solo/yasal mali tablolarda dönem zararı bulunması sebebiyle kar dağıtılamayacağı hususunun Genel Kurulda hissedarların bilgisine sunulmasına karar verildi.

hissede hareketlilik

Şirket Adı:  Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Sektör:  Gayrimenkul Yat. Ort.

Faaliyet Alanı:  Şirket’in ana faaliyet konusu; gayrimenkul portföyü oluşturmak, portföyündeki gayrimenkulleri geliştirmek ve gayrimenkule dayalı sermaye piyasası araçlarına yatırım yapmaktır. Şirket portföyünü yönetmek üzere ise, turizm ve gayrimenkul yatırımları konusunda deneyimli profesyonel ekiplerle faaliyetini sürdürmektedir.

Pazar:  Ana Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUMAL, XGMYO, XTUMY, XBANA

Kayıtlı Sermaye:  250.000.000

Ödenmiş Sermaye:  142.560.000

Halka Arz Tarihi:  21.04.1992

Halka Açıklık Oranı (%):  90

Para ajansından abonelerine özel yeni uygulama!

Para ajansı olarak belli teknik analiz kriterleri çerçevesinde, işlem hacmi ve hareketli ortalamalara dayalı yükselişe başlayan hisse senetlerinin grafiklerinin yayınlanacağı bir analiz çalışması başlattık. Bu hisse senetlerinin sadece isimleri paylaşılacak, ayrıca teknik analiz ve yorum yapılmayacaktır.

Ayrıca kullanıcılarımıza ve abonelerimize özel bir çok sürpriz ve yeniliğe ulaşmak için bizleri takipte kalın.

Para Ajansı Telegram grubuna üye olun => https://t.me/paraajansi paraajansı 

Bizi Twitter’da takip edin =>https://twitter.com/home

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • hisse haber

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP