Ünlü-Co halka arz sonuçları açıklandı. Büyük düşüş (!)

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Ünlü-Co halka arz sonuçları geldi katılımcı sayısında büyük düşüş. Ünlü-co halka arzında talep karşılanmasına rağmen bireysel yatırımcı bazında büyük düşüş oldu. Ünlü-Co halka arz sonuçları?

Şirket, 31 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında talep toplama işlemlerini gerçekleşti. Ünlü & Co’nun halka arzı için arz fiyatı ise 6,9 TL olarak belirlendi.

Halka arz için Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderliğinde toplam otuz aracı kurumdan oluşan bir konsorsiyum oluşturuldu. Halka arz edilecek şirket paylarının %50’si yurt içi bireysel yatırımcılara, %40’ı yurt içi kurumsal yatırımcılara, %10’u da yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

Dağıtım YöntemiEşit Dağıtım

Halka Arz Fiyatı
:6,90 TL

Ünlü & Co’nun çıkarılmış sermayesinin 137.730.842-TL’den 175.000.000-TL’ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek olan toplam 37.269.158-TL nominal değerli paylar sermaye artışıyla ve mevcut ortaklardan Mahmut L. Ünlü’nün sahip olduğu 8.263.851-TL nominal değerli paylar ortak satışı yöntemiyle halka arz edilecektir. Toplam 45.533.009-TL nominal değerli payların halka arz edilmesiyle Şirket’in halka açıklık oranı %26,0 olacaktır.

Şirket Hakkında

1996 yılında bağımsız bir finansal danışmanlık firması olarak kurulan ÜNLÜ & Co, 2016 yılında 300’den fazla çalışanı ile yerli ve yabancı yatırımcılar, sektörünün önde gelen şirketleri ve nitelikli bireysel yatırımcılardan oluşan geniş bir müşteri tabanına hizmet sunmakta

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın link =>(Cafer Sadık BORAN)

2.5 2 oylar
Beğendiniz mi?
guest
2 Yorum
Eski Yorumlar
Yeni Yorumlar En çok oy alan yorumlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster